"משליכת החתולה" נקנסה ב-250 ליש"ט

יצאה בזול: אחרי שעוררה סערה עולמית והפכה אולי לאחת הנשים השנואות בבריטניה, קבע היום ביהמ"ש המקומי כי על מרי בייל, האישה שתועדה משליכה חתולה לפח הזבל, לשלם קנס של 250 ליש"ט ועוד כ-1000 ליש"ט על הוצאות משפטיות. מהנזק החברתי שגרם לה פרסום התמונות, היא ודאי לא תתאושש כל כך בקלות

האישה הבריטית שהשליכה חתולה לפח זבל ברחוב ועוררה סערה עולמית, מרי בייל, נקנסה ב-250 ליש"ט לאחר שהודתה בפני בית המשפט ב"גרימת סבל לא נחוץ לחתול".

בייל בת ה-45 תועדה על ידי מצלמת אבטחה כשהיא מלטפת את החתולה האפורה לולה, ואז בפשטות פותחת את מכסה פח האשפה הירוק - ומשליכה את החתולה בת ה-4 לתוכו.

החתולה המבוהלת בילתה 15 שעות בפח האשפה, ללא מזון או מים, עד שמצאו אותה בעליה, סטפני ודריל אנדרוז-מן.

אביה נפטר בשבוע שעבר

אישום שני, בגין "אי-סיפוק סביבה מתאימה לחתול", שהוסף לספר החוקים הבריטי ב-2006, נמחק מכתב האישום נגד בייל. היא נקנסה כאמור ב-250 ליש"ט ונאלצה לשלם עוד 1,171 ליש"ט על הוצאות משפטיות. בנוסף, נאסר עליה להחזיק בעל-חיים בחמש השנים הקרובות.

השופטת קרוליין גולבורן אמרה לבייל כי "העניין התקשורתי במקרה הזה גרם לכך שהושמצת במקומות מסוימים, ולקחתי את זה בחשבון". השופטת, שנאמר לה שאביה הקשיש של בייל גסס באותה העת, הוסיפה: "אני מקבלת את העובדה שהיית במצב קשה באותו זמן, אבל זה לא תירוץ למה שעשית".

במהלך המשפט נאמר כי בייל, שהעונש המקסימלי לאישומים נגדה הוא קנס של 20 אלף ליש"ט או מאסר של עד שישה חודשים, לא יכלה להסביר מדוע היא פעלה בדרך כה "אימפולסיבית וחסרת היגיון".

בייל, שאביה נפטר ביום חמישי האחרון, עזבה את בית המשפט ללא תגובה במונית, כשהיא מוקפת בצלמים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק