יותר ממיליון איש בהפגנת ענק בצרפת

מנהיגי העובדים בצרפת מקווים שמיליונים ייצאו היום לרחובות הערים הגדולות, וידחקו בממשלו של סרקוזי לבטל את החוק שקורא להעלות את גיל היציאה לפנסיה. סרקוזי לא מוכן לשמוע, ובינתיים המדינה מושבתת לחלוטין: אין לימודים, תחנות דלק, כספומטים, פינוי אשפה ועוד

המהפכה הצרפתית: עובדי המגזר הציבורי בצרפת ממשיכים במאבק נגד כוונת הממשל להעלות את גיל הפרישה במדינה. ראשי ארגוני העובדים קראו להמונים לצאת היום לרחובות הבירה פריז וערים אחרות כדי לערוך הפגנות המוניות.

מעל למיליון איש מפגינים ברחובות הערים הגדולות במדינה. כאן בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט העברנו שידור חי ורציף מהמהומות בפריז.

עובדי נמלי התעופה, בתי הזיקוק, הרכבות, פינוי האשפה, נהגי המשאיות, המורים ועובדים נוספים צפויים להכניס את החיים בצרפת כולה לשיתוק - חמור עוד יותר מהימים האחרונים. כבר עכשיו דווח על מאות תחנות דלק שנסגרו בגלל שביתת בתי הזיקוק והמשאיות, מכשירי הכספומטים בערים הגדולות הושבתו. אבל למרות הקשיים, ולמרות שמרבית האוכלוסייה סובלת מהעיצומים האלה, יותר מ-50% מהצרפתים תומכים בהפגנות.

העיצומים נכנסים היום ליומם השמיני, יום השיא של המחאה, לקראת הצבעת הסנאט הצרפתי על החוק שיעלה את גיל הפרישה מ-60 ל-62. ממשלתו של סרקוזי טוענת שאין לה ברירה אלא להעלות את גיל הפרישה. טיעוני הממשלה הם שצרפת נמצאת בגירעון של 20 מיליארד דולרים, ושגיל הפרישה הוא הנמוך באירופה - ברוב המדינות המפותחות גיל הפרישה הוא 64.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק