מתקפת טרור על הפרלמנט בצ'צ'ניה

לפחות 6 הרוגים ו-17 פצועים הבוקר במתקפה של חמושים על הפרלמנט הצ'צ'ני בעיר גרוזני, לאחר שמחבל מתאבד התפוצץ מחוץ לבניין וחמושים נוספים פתחו באש. כמה בני ערובה נלקחו בשבי אולם שוחררו תוך זמן קצר. כוחות מיוחדים צ'צ'ניים הצליחו לחסל את המחבלים ולסיים את האירוע. רוסיה העלתה כוננות באיזור הקווקז

מתקפת טרור בצ'צ'ניה: לפחות שישה בני אדם נהרגו ועוד 17 נפצעו הבוקר בפיגוע ירי משולב בתוך הפרלמנט בגרוזני, צ'צ'ניה, כאשר מחבל מתאבד ושני חמושים נוספים פרצו אליו וירו לכל עבר תוך כדי השלכת רימונים וחומרי נפץ על הנוכחים. כוחות הביטחון הצ'צ'ניים הצליחו לחסל את 3 המחבלים ולסיים את האירוע.

במקום התנהלו חילופי אש כבדים בין אנשי האבטחה ויחידות מיוחדות של צבא צ'צ'ניה לבין החמושים, ככל הנראה טרוריסטים מוסלמים. סוכנויות הידיעות מדווחות גם על מספר בני ערובה שנלקחו כקלף מיקוח, אולם שוחררו תוך זמן קצר.

על פי הדיווחים, כעבור מספר דקות הצליחו השומרים בבניין הפרלמנט להשתלט על חברי החולייה והרגו אותם. ארבעה שוטרים נהרגו ועוד כ-10 נפצעו במתקפה.

לפני מספר חודשים נכשל ניסיון של קבוצת מורדים איסלאמים לחסל את נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, בכפר מגוריו. בצ'צ'ניה מתמודדים כבר שנים עם האלימות מצד המורדים. לפני כשנה ב-17 באוגוסט 2009, נהרגו 25 בני אדם ונפצעו 280 בפיגוע שהיה בתחנת משטרה במרכז נזראן, בירת אינגטשטיה.

לפי נתוני המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים בוושינגטון, בשנתיים האחרונות חלה עלייה במספר תקריות הירי בשנתיים האחרונות: בין יוני לאוגוסט 2009 נהרגו 436 בני אדם, לעומת 150 באותה תקופה ב-2008, ומספר הפיגועים עלה מ-265 ב-2008 ל-452 ב-2009.

בהכנת הידיעה השתתף אסף יחזקאלי

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק