צפו: "חד-קרן אמיתי" משוטט בקנדה

המרכז המדעי של אונטריו בקנדה פותח תערוכה חדשה, במסגרתה הוא מציג סרטון בו נראה חד קרן מתרוצץ לו חופשי ומאושר - ממש כמו באגדות. האם הסרטון אמיתי? במרכז אומרים שתושב מקומי צילם אותו וטוענים שכעת הוא בבדיקה, "פריים אחר פריים". צפו ותשפטו בעצמכם

המפלצת מלוך-נס היא לא יותר מתיעוד של ענף בשלולית, את זה כולנו כבר יודעים. אבל עכשיו מגיעות תמונות ייחודיות וכנראה גם חד פעמיות של... חד-קרן. כן, קראתם נכון, הסוס האגדי עם הקרן באמצע המצח תועד, כך טוענים בקנדה, במצלמת וידאו.

במרכז המדעי אונטריו שבמדינה פרסמו הצהרה רשמית שליוותה את התמונות המדהימות האלו, אשר פורסמו באתר עיתון "הסאן" הבריטי. בהצהרה נכתב שהתמונות, שצולמו על ידי אחד מתושבי המקום, נשלחו לבדיקה במעבדה. "המרכז בודק את התמונות פריים אחר פריים, כדי לבדוק האם התמונות אמיתיות", מסרו החוקרים.

מה לעשות בפגישה עם חד קרן?

במרכז מודים שהתמונות האלה פורסמו עכשיו כדי לקדם תערוכה על הקשר שבין האגדות למדע. במקביל הם מפרסמים לציבור הרחב הנחיות: כיצד יש לנהוג בפגישה עם חד הקרן. "אנא היו זהירים, אל תבצעו פעולות פתאומיות והימנעו מצילומים בעזרת פלאש", נכתב. במרכז הקימו גם קו-חירום מיוחד לאזרחים שמזהים חדי קרן.

קריסטין קרוסבי, דוברת המרכז, שממוקם בטורונטו, אמרה כי "קיבלנו שיחות מאלפי בני אדם, נשים נלהבות וכתבים מבולבלים בתגובה לווידאו הזה. התגובות היו מדהימות. רובם אמרו, 'הלוואי שזה היה אמיתי'".

במרכז מחייכים כששואלים אותם על אמינות הסרטון. "גם הזנב של החד קרן לא לבן לחלוטין כמו באגדות", הם אומרים. "אבל אם לא במציאות, חד הקרן חי וקיים בתרבות ובדמיון".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק