כך נחפרה המנהרה הארוכה בעולם

14 שנות חפירה: זה הזמן שלקח כדי לחבר בין איטליה לשוויץ דרך מנהרה הארוכה בעולם - 57 קילומטרים. המנהרה תחבר בין שתי המדינות ותאפשר להגיע מציריך למילאנו בתוך שעה עד שעתיים וחצי. אבל אל תרוצו כל כך מהר כדי לקנות כרטיסים, הקרונות עתידים לעלות על המסילות רק ב-2017

יש אור בקצה המנהרה: חפירת מנהרת הרכבת הארוכה ביותר מעולם הושלמה ביום שישי האחרון. התרגשות גדולה נרשמה בשני הצדדים כשמקדח הענק חפר את המטר האחרון והביא לפריצת דרך בפרויקט שארך 14 שנים.

המנהרה נחפרה מתחת להרי האלפים ותחבר בן איטליה לשוויץ. אורכה 57 קילומטרים, וברגע הסיום של הפרוייקט הענק קפצו משמחה עשרות הכורים, שנשאו דגלים של שתי המדינות. "הכל התנהל בדיוק לפי התוכניות", סיפר אחד המנהלים בפרוייקט. השיא הקודם היה שייך ליפנים, שחפרו מנהרה באורך 54 קילומטרים.

השלמת מנהרת האלפים תאפשר להגיע מציריך למילאנו בתוך שעה עד שעתיים וחצי. תנועת רכבות המשא תאפשר העברה של רכבות בזמן שיא ותתרום לכלכלת שתי המדינות. עלות המנהרה היא 10.6 מיליארד דולרים. החפירות החלו ה-1996 ויותר מ-2,500 עובדים לקחו חלק בפרויקט השאפתני.

בזמן הקרוב יחל שלב הנחת המסילות, והתקווה היא - בדומה לרכבת הקלה כאן בתל אביב - שכבר בשנת 2017 ישמעו שם צפירות הקטר הראשונות.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק