סערה בניו יורק: עב"מים טסו בשמיים?

מוקדי החירום של המשטרה ורשות שדות התעופה בניו יורק הוצפו אתמול באלפי פניות של אזרחים מודאגים. את כולם הטרידה רק שאלה אחת: מהם החפצים המוזרים שמרחפים להם בשלווה מעל לשמי מנהטן? חלק מהצופים חשבו שמדובר בעב"מים, אחרים טוענים שמדובר בבלונים של ילדים שהתעופפו לשמיים, אבל כך או כך - ניו יורק סוערת במיוחד

העיר ניו יורק עצרה אתמול מלכת לכמה רגעים. הולכי הרגל ברחוב, נהגי המוניות בכבישים, וגם התיירים שמציפים את העיר - כולם נשאו עיניהם בתדהמה אל השמיים. הסיבה: שלושה אורות מוזרים הופיעו לפתע בשמי מנהטן. החפץ המוזר הזה עמד במקום אחד ומדי כמה שעות שינה את צורתו מאסופה של אורות למבנה משולש.

האורות שהופיעו בסביבות השעה 9:00 בבוקר (שעון מזרח ארה"ב) נשארו בשמיים במהלך כל היום והפכו במהרה לשיחת היום בניו יורק.

אלפי האזרחים המבוהלים והסקרנים, שהבחינו במבנה יוצא הדופן הזה, מיהרו להתקשר למשטרה כדי לנסות ולברר האם אכן מדובר בפלישה של עב"מים מגלקסיה רחוקה. בתוך דקות הוצף האינטרנט בסרטונים ובעדויות של אלה שראו את ה'עב"מים" במו עיניהם.

וכמו תמיד - כמספר העדים כך גם מספר התיאוריות. היו כאלה שחיכו לנחיתה של ספינת האם ב"יוניון סקוור" שממנה יצאו יצורים ירוקים; הסקפטיים שבהם כמובן סברו שמדובר בבלונים, או בניסוי סודי של הצבא; והיו גם שחשבו שמדובר בקמפיין שיווקי של חברה מסחרית כזו או אחרת. אבל מה שלא יהיה, הסיפור הזה ממשיך להעסיק בימים אלה את התקשורת ואת תושבי ארצות הברית, כי באמריקה כמו באמריקה - מה שחשוב באמת זה סיפור טוב.