תינוקת בת שנתיים וחצי אובחנה כחולת סרטן בזכות תמונה בפייסבוק

חיי פעוטה בת שנתיים וחצי ניצלו כנראה הודות לתמונה משפחתית שפורסמה ברשת החברתית. חברה שהביטה בצילום והבחינה בנקודה מוזרה בעינה השמאלית של הילדה הפצירה באם לפנות לרופא. החששות התבררו כנכונים: הפעוטה אובחנה כחולה בסרטן נדיר ואיבדה את הראייה בעינה השמאלית. אך בזכות הגילוי המוקדם, הצילו הרופאים את הילדה

קיבלה את חייה במתנה. גרייסי ואמה (daily mail)

כאשר הסתכלה ניקולה שארפ, אחות בבריטניה, בתמונות שפרסמה חברתה מישל פרימן בפייסבוק - היא הבחינה שמשהו אינו כשורה. באחד התצלומים הופיעה גרייס, בתה בת השנתיים וחצי של מישל, ובעינה השמאלית נקודה לבנה.

ניקולה, שעובדת אצל רופא ילדים כבר יותר מ-20 שנה, פנתה מיד לחברתה וסיפרה על חששותיה, שהתגלו כנכונים. גרייס אובחנה כחולת רטינובלסטומה, סרטן בילדים הפוגע ברשתית העין. שני גידולים נמצאו בעינה השמאלית והיא איבדה את הראייה באותה העין.

"אם הסרטן לא היה מתגלה בזמן ומתפשט - זה יכול היה להיות קטלני", סיפרו הרופאים לאם ההמומה, שקיבלה את בתה במתנה. כעת עוברת הפעוטה טיפולי לייזר אצל מומחה כל ארבעה חודשים ותיאלץ להישאר בפיקוח עד סוף ימי חייה.

"אין ספק שניקולה הצילה את גרייס", משוכנעת מישל. "לא היו סימנים אחרים שמשהו אינו כשורה אצלה ולא היינו מגלים זאת - רק כשהיה כבר מאוחר מדי".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק