מה מסמל המספר 33 בסיפור הכורים?

בצ'ילה עדיין חוגגים את חילוץ הכורים מבטן האדמה ולאחר הדרמה שהתרחשה שם ביממה האחרונה, חלק מהתושבים מתפנים לחפש משמעות לטיפולוגיה מאחורי המספר 33 שמלווה את הסיפור: 33 כורים שיצאו מפיר בקוטר 33X2 ס"מ שנחפר במשך 33 ימים והתבצע בתאריך 13/10/10 שמסתכם בלא פחות מ-33. מקרי? לא בטוח

צירוף מקרים או תסריט ידוע מראש? (חדשות 2)

אם תשאלו את 33 הכורים הצ'יליאנים מה גרם לקריסת המנהרה שלכדה אותם במשך יותר מחודשיים במכרה במעמקי האדמה, הם יגידו כנראה שמדובר במזל רע. אבל יממה אחרי, יש כבר מי שמוצא סימנים טיפולוגיים במספר 33, שרומזים על כך שלא מדובר בצירוף מקרים.

"עבודת קידוח הפיר שהגיע למקום שבו שהו הכורים נמשכו 33 ימים בסך הכל, יום אחד לכל איש", אמר מיכאל פרואסטקיס, מנהל הקידוח שהשתתף במבצע החילוץ. הפיר אגב נחפר בקוטר של 66 ס"מ – שהינו מכפלה של המספר 33. "אני מאמין בנומרולוגיה, זה חייב לסמל משהו".

אחרי הכנות רבות, הוחלט להתחיל את החילוץ בתאריך 13/10/10 – תאריך שסכום ספרותיו מסתכם כמובן ב-33. לעובדה הזו שם לב לא אחר מאשר נשיא צ'ילה סבסטיאן פינרה, שליווה את התהליך מתחילתו ועד סופו.

"המספר 33 מופיע בכל הפרטים – זה ממש נס", אמרה מריה סגוביה, אחותו של הכורה דריו סגוביה שהיה הכורה ה-15 שחולץ ממעמקי האדמה. מספר קתולים אדוקים ציינו גם את העובדה שישו  - שהאמונה בו ליוותה את הכורים במהלך שהותם במכרה - היה בן 33 כאשר הוא נצלב, על פי האמונה העממית.

אבל השיא מגיע בתשומת הלב לפתק ששלחו הכורים לראשונה מתוך המכרה, בו בישרו על כך ששרדו את קריסת המנהרה. בפתק נכתב "estamos bien en el refugio los 33" (כל 33 הכורים נמצאים במקלט) – הודעה שאורכה 33 תווים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חילוץ הכורים בצ'ילה - סיקור מיוחד:

כל הכורים חולצו בשלום

הצרות של הכורים: סיליקון בריאות

הכורה הח-5 שחולץ תכנן לעבוד רק חודש במכרה

הכורים כבר מתחילים לחשוב על הרווחים

הכורה הראשון ייצא ביום ד'

חילוץ הכורים - מהמרים על הראשון שייצא

צוות החילוץ הגיע אל הכורים - הכנות להכנסת קפסולת החילוץ

הכורים לנשותיהם: התלבשו סקסי

אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה 

צפו: הקפסולה שתחלץ את הכורים

מקדח חדש יזרז את חילוץ 33 הכורים

אין אוויר? הכורים מצ'ילה מעשנים

משפחות הכורים מאשימות את המנהלים

הכורים הלכודים בצ'ילה שלחו מסר מצולם

33 כורים בצי'לה ממתינים לחילוץ