הסיפורים המרגשים של המחולצים

חילוץ 33 הכורים הלכודים הלילה חשף את סיפוריהם המרגשים של אנשים פשוטים שהיו לכודים 70 ימים בעומק האדמה. שתי הצעות נישואים, אחת של כורה והשנייה של חברה שמחכה בחוץ, תינוקת שנולדה ונקראה "תקווה" והאב שעוד יזכה לצפות באשתו ההרה יולדת את בנם. הרגעים הכי מרגשים של הדרמה העולמית

חילוץ הכורים היה מפגן עוצמה יוצא דופן של הטכנולוגיה וחוזק האנושי. אך בין כל סיפורי הגבורה והמיליונים שעקבו אחרי החילוץ - נאלצו הכורים לקיים במשך 70 ימים שגרת חיים קשה ומתישה. היו שם הצעות הנישואים, לידות ורגעים מרגשים. לסיכום הדרמה, אספנו כאן את הסיפורים הכי מרגשים של האנשים שמאחורי משקפי השמש.

חואן אנדרס יאנס חי עם בת זוגו במשך שנים רבות, אך סירב לשאת אותה לאישה. כנראה שהוא היה צריך להיכלא כמעט 700 מטרים מתחת לאדמה כדי להבין מה באמת חשוב בחיים. במהלך שהותו במכרה הבטיח אנדרס לג'סיקה כי יישא אותה לאישה ברגע שרגליו ידרכו על האדמה. הוא אפילו הפציר בה לקנות שמלה לבנה. היא חיכתה לו נרגשת ובוכה ונישקה אותו ברגע שעלה מעל האדמה.

"תכיני שמלה לבנה"

עוד זוג מאושר יצעד היישר מהמכרה אל הכומר הקרוב כדי להינשא. הפעם הייתה זו בת זוגו של קלאודיו יאנז, כריסטינה, שהחליטה להציע לו נישואים מיד עם צאתו מהמכרה. השניים יוצאים זמן רב, ולאחר שחיכתה שבועות במחנה האוהלים, היא החליטה שזה הזמן למסד את הקשר. הכתבים ידעו עוד לפני החתן המאושר על האירוע, ואף עודכנו כי הכלה קנתה בגדים תחתונים מיוחדים לאירוע.

אך האהבה לא תמיד פרחה במחנה התקווה. אשתו של באריוס רוחאס, הכורה ה-21 שחולץ, גילתה במהלך שהותו בבטן האדמה כי יש לו מאהבת. מהומה גדולה פרצה במחנה כשהאישה גילתה שבעלה לא נאמן לה. עד לרגע האחרון לא היה ברור אם תגיע לחכות לו במעלה הפיר. זאת לאחר שהמאהבת הודיעה כי היא מתכוונת להיות שם. "לא הלכתי כי יש לי כבוד עצמי", אמרה האישה החוקית לעיתונאים לאחר שנעדרה מהמקום.

התינוקת "תקווה" פגשה סוף סוף את אביה

ומלידות לחתונות: אריאל טקונה, הכורה שחולץ כמעט אחרון, התרגש במיוחד לעלות מעל פני האדמה. אשתו ההרה ילדה תינוקת 40 ימים לאחר שבעלה נכלא במכרה. השם המקורי עליו החליטו בני הזוג היה קרולינה, אך טיקונה ביקש מאשתו לקרוא לבתם אספרנזה, תקווה בספרדית. האישה, התינוקת ושני בנים נוספים חיכו לו במתח מעל פיר ה"פניקס".

המשפט שתפס יותר מכל את מה שחוו הכורים בחושך כמעט מוחלט, 70 ימים מתחת לפני האדמה היה זה של הכורה השני שחולץ, מריו ספולבדה אסיפינסה. "הייתי במכר עם אלוהים והשטן", הוא סיפר מיד לאחר יציאתו. "ראיתי אותם נלחמים ביניהם - אך אלוהים ניצח", הוא הוסיף בפשטות. הוא התעקש שלא יתייחסו אליו כאל סלבריטאי והזכיר לכולם: "אנחנו בסך הכל כורים".

הכורים התאחדו עם משפחותיהם, ופותחים באיחור של 70 ימים דף חדש בחייהם. איתנו יישארו התמונות שלא ייאמנו ובעיקר התקווה ואומץ הלב.

  רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק