צפו בחילוץ שני הכורים הראשונים

בשעה 5:12 בדיוק (שעון ישראל) הגיע הרגע המיוחל: פלורנסו אוואלס סילבה, מנהל מכרה הזהב בן ה-31, היה הכורה הראשון שיצא בשלום מבטן האדמה. כשעה אחריו, זכה מריו סופלוודה להתאחד עם משפחתו לעיניהם הנשואות של העולם. כך נראו הרגעים שמרגשים את העולם כולו

אחרי 68 ימים במעמקי האדמה, אלפי עיתונאים וצופים סקרנים ברחבי העולם זכו לרגע המיוחל: פלורנסו אוואלס סילבה, מנהל מכרה הזהב בן ה-31, הופיע על פני האדמה וחיוך רחב על שפתיו. את מבצע החילוץ, שהחל סמוך לשעה 3:00 (שעון ישראל), אנו מעבירים בשידור חי ומיוחד כאן בחדשות 2 באינטרנט.

הצטרפו לשידור החי של מבצע החילוץ

בשעה 5:12 הגיע הרגע לו כולם ציפו - סילבה יצא מבטן האדמה בשלום. בני המשפחה ונשיא צ'ילה, המלווה את החילוץ מהרגעים הראשונים, חיכו לו מחוץ למכרה וקיבלו את פניו בהתרגשות. הוא יצא מן הקפסולה בכוחות עצמו כשהוא מרכיב במשקפי שמש, חיבק בחוזקה את בנו ואשתו ומיד לאחר מכן נלקח לבדיקה רפואית.

אוואלס, שניהל את העבודות במכרה ושהה שם יחד עם 32 כורים נוספים במשך 68 ימים, התקשה להסתיר את התרגשותו. השמחה הרבה של אוואלס על חילוצו מעומק האדמה לוותה בדאגה לאחיו, שנותר עדיין לכוד במכרה.

מריו ספולוודה הוא הכורה השני שזכה להתאחד עם משפחתו לעיניהם הנשואות של העולם. מריו נראה מלא בטחון ומאושר עם יציאתו מן הקונסולה, גם הוא כמו הכורה הראשון שחולץ - צויד במשקפי שמש שיגנו עליו אחרי ימים ארוכים מתחת לאדמה.

עם הגעתו, המתינה לו רעייתו בבכי ובקוצר רוח. ספולוודה נלקח לבדיקות הרפואיות ולמנוחה בטרם תחל הבהלה התקשורתית סביב כל כורה ששרד בתנאים הכמעט בלתי אפשריים האלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מצב הכורים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 חילוץ הכורים בצ'ילה - סיקור מיוחד:

הכורים כבר מתחילים לחשוב על הרווחים

הכורה הראשון ייצא ביום ד'

חילוץ הכורים - מהמרים על הראשון שייצא

צוות החילוץ הגיע אל הכורים - הכנות להכנסת קפסולת החילוץ

הכורים לנשותיהם: התלבשו סקסי

אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה 

צפו: הקפסולה שתחלץ את הכורים

מקדח חדש יזרז את חילוץ 33 הכורים

אין אוויר? הכורים מצ'ילה מעשנים

משפחות הכורים מאשימות את המנהלים

הכורים הלכודים בצ'ילה שלחו מסר מצולם

33 כורים בצי'לה ממתינים לחילוץ