האישה שניצחה את הטליבאן

פלא אנושי: עיישה הייתה רק בת 12 כשאולצה להתחתן עם לוחם הטליבאן שהעניש אותה לאחר שברחה ממנו בחיתוך אוזניה ואפה. לאחר שסיפורה האנושי פורסם היא זכתה לתמיכה רבה ועזרה מצד קרן אמריקנית שתממן לה בקרוב את הניתוח שינסה לשחזר את מה שהושחת ונהרס

עיישה. לפני ואחרי (חדשות 2)

סוף טוב לעיישה בת ה-19 מאפגניסטן, שאוזניה ואפה נכרתו על ידי משפחתו של בעלה המיועד. הצעירה תעבור בקרוב ניתוח מורכב ומסובך בו ינסו המומחים לשחזר את מה שהושחת בברוטאליות איומה לפני מספר שנים. כעת היא מסתובבת עם אף תותב כפתרון זמני עד שיוחלף בקרוב בקבוע.

עיישה הייתה רק בת 12 כשאולצה על ידי אביה להינשא לאדם מבוגר ממנה, לוחם בטליבאן, בשל חוב כספי אותו לא יכול היה לשלם. כשהגיעה אל משפחתו של בעלה לעתיד היא מיהרה לברוח בשל היחס המחפיר לו היא זכתה, ונתפסה.

כעונש על המעשה נעקרו אפה ואוזניה מהמקום. "התעלפתי מיד ברגע שזה קרה, כשהתעוררתי באמצע הלילה הרגשתי מים קרים שחדרו אל אפי ודם שכיסה בלי הפסקה את עיניי", נזכרת עיישה שהופיעה שנים אחר כך עם המראה הקשה לצפייה בשערו של המגזין TIME"".

עיישה תעבור בקרוב את הניתוח לשחזור אפה

הצעירה מאפגניסטן נמצאת בימים אלו בקליפורניה, ארצות הברית כשהקרן ללא רווח ע"ש ד"ר פטר גרוסמן תממן לה את הניתוח הלא פשוט, שיכלול לקיחת רקמות, סחוס ועצמות ממקומות אחרים בגוף כדי לתקן את המעוות. עיישה תשהה במשך חודש ימים אצל משפחה מארחת כשאף זמני המשמש בדרך כלל שחקנים בהוליווד הולבש על פניה באופן זמני עד לניתוח שייתן לה פתרון קבוע.

לאחר פרסום סיפורה של עיישה, העריך האו"ם ש-90% מהנשים באפגניסטן סובלות מיחס של זלזול והתעללות קשה מצד בעליהן. הטאליבן לעומת זאת הכחיש את ההתעללות בעיישה וכינה אותם "שקרים של האויב האמריקני". גורמים בכירים בארגון האסלאמי טוענים כי "חיתוך אברי גוף מאדם חי או מת כצעד ענישה אסור בהחלט ומנוגד לאיסלאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק