הכורים כבר מתחילים לחשוב על הרווחים

לצד האופטימיות וה"עסקים כרגיל" שמאוד משתדלים לשדר בצ'ילה, התקשורת המקומית מדווחת על מכות בין הכורים, ויכוחים וגם ריבים על הכסף הרב שעוד ירוויחו מהפרשה. "לא נצטרך לעבוד עוד יום בחיינו", כתב כורה לאשתו

נוכח האופטימיות ותחושת החופש ההולכת וקרבה בקרב הכורים הצ'יליאנים, ישנם לא מעט דיווחים על מריבות בין הגברים - ודיונים בלתי פוסקים על איך הם עומדים לחלק ביניהם את הכסף הרב שירוויחו מהפרשה שמסעירה את העולם.

33 הכורים לכודים בעומק 632 מטרים מתחת לקרקע מאז ה-5 באוגוסט. זאת לאחר התמוטטות המכרה בו עבדו בסן חוזה, בצפון צ'ילה.

יחד עם ההכרזה שהמחלצים יחלו את ההליך הסופי של הוצאת הכורים ביום רביעי הקרוב, התפרסמו דיווחים רבים בתקשורת הצ'יליאנית על רגעי השפל של הלכודים. מסתבר שהתפתחו ביניהם קרבות אגרופים, רבים פרצו בבכי פתאומי וחוו דיכאון עמוק - בייחוד ב-17 הימים הראשונים, בהם לא היה ברור כלל האם הם בחיים.

עו"ד סייע להם לנסח חוזה משפטי

חמישה כורים, שהועסקו אצל קבלן-משנה במכרה, פרשו מהקבוצה המרכזית ובחרו להתגורר בחלק נפרד של המכרה - אפילו אחרי שהמחלצים יצרו איתם קשר, כך דיווח העיתון המקומי "אל מרקוריו".

העיתון "אל פאיס" דיווח כי הקבוצה החליטה להמר את פיו של המנהיג הנבחר לואיז אורוזה, בן 54, וחבריה ניסו להיחלץ בעצמם, בזמן שהכורים המתינו להחלטות המחלצים מעל פני הקרקע. ככל הנראה, הם גם סירבו להופיע בסרטון הווידאו הראשון שצולם במכרה.

למרות העימותים, פסיכולוגים ניסו לסייע לגברים להתגבר על חילוקי הדעות - וכנראה שהם נשבעו שלא לדבר על הריבים ביניהם לכשיחולצו.

ויש להם למה לחכות: בינתיים דיווח ה"דיילי טלגרף" כי לכורים הוצעו עסקות סרטים וספרים, שיספרו את עלילות ההישרדות שלהם. עד כה הם דחו בקשות לראיונות, והסכימו ביניהם לכתוב ביחד ספר. הם אף כתבו חוזה משפטי שיבטיח שכל הרווחים יחולקו ביניהם שווה בשווה, כשעורך דין מסייע להם מעל פני הקרקע.

"אם נעשה זאת כהלכה, לא נצטרך לעבוד עוד יום אחד בחיינו", כתב אחד הכורים במכתב לאשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חילוץ הכורים בצ'ילה - סיקור מיוחד:

הכורה הראשון ייצא ביום ד'

חילוץ הכורים - מהמרים על הראשון שייצא

צוות החילוץ הגיע אל הכורים - הכנות להכנסת קפסולת החילוץ

הכורים לנשותיהם: התלבשו סקסי

אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה 

צפו: הקפסולה שתחלץ את הכורים

מקדח חדש יזרז את חילוץ 33 הכורים

אין אוויר? הכורים מצ'ילה מעשנים

משפחות הכורים מאשימות את המנהלים

הכורים הלכודים בצ'ילה שלחו מסר מצולם

33 כורים בצי'לה ממתינים לחילוץ