צפו: קוריאה הצפונית חוגגת במופע ראווה ענק

תושבי צפון קוריאה יראו היום לראשונה את מנהיגם העתידי, קים ג'ונג און. בנו של קים ג'ונג איל יוצג לקהל הרחב במהלך מצעד צבאי, בו יוצגו כלי הנשק והחיילים של המעצמה המבודדת. התמונות הועברו בשידור ישיר לכל האומה הצפון קוריאנית

קוריאה הצפונית מציינת היום 65 שנה לשלטונה של "המפלגה העממית הדמוקרטית". במסגרת החגיגות יוצג בנו של קים ג'ונג איל, מי שצפוי להפוך לשליט המדינה, לאחר שהוסתר במשך שנים מעיני הציבור והתקשורת.

והיום לראשונה, יוצג בשידור חי לאזרחי המדינה, מי שיוכתר למנהיג המדינה קים ג'ונג און. על פי התכנון, צפויה לעבור מולו תהלוכת ענק של צבא המדינה וכלי הנשק הנמצאים בחזקתם.

קים ג'ון און צפוי לשבת לצד אביו, להצדיע ולנופף לחיילים תוך כדי קבלת הסברים על הטילים, על המטוסים והטנקים שברשות הצבא הצפון קוריאני, אחד הצבאות הגדולים בעולם. הבמה בה מתרכזת ההנהגה הצפון קוריאנית, בלב הבירה פיונג יאנג, הוקמה בכיכר קים איל סונג, הכיכר שנקראת על שמו של אבי האומה ואביו של המנהיג הנוכחי.

קים ג'ונג און קודם לתפקיד גנרל בחודש האחרון, יחד עם מעמד פוליטי בכיר במדינה. את רוב חינוכו קיבל בשוויץ ועל פי ידידיו שם, הוא ידוע כאדם קשוח רציני ומבודד - בדומה לאביו.

"אנו מוכיחים לעמנו שמורים דגולים מייצרים סטודנטים גדולים, הורים גדולים מגדלים ילדים מעולים", אמר אביו הגאה של ג'ונג און. המנהיג הנוכחי בן 68, מתפקד כלפי חוץ כרגיל, אבל על פי הפרסומים הוא לקה בשבץ בשנת 2008 ובקוריאה הצפונית חוששים שברירותו שברירית כיום מתמיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק