"בכיר בתכנית הגרעין האירנית הודה: 'רוצים פצצת גרעין'"

ארגון אופוזיציה אירני טוען כי לקח בשבי את אחד מבכירי תכנית הגרעין האירנית, אמיר חוסיין שיראני, שהודה בחקירתו כי אירן שואפת ליצור פצצת גרעין והאיצה את תכנית העשרת האורניום שלה - כך ע"פ העיתון "א-שרק אל-אווסט". "נחשפו שמות ופרטים של אתרי גרעין אירניים עליהם לא נודע בעבר", דווח בעיתון

אחמדינג'אד מבקר במתקן גרעין אירני. ארכיון (רויטרס)

בכיר בתכנית הגרעין האירנית, שנחטף לאחרונה על ידי ארגון אופוזיציה במדינה, הודה בפני שוביו כי אירן שואפת להשיג נשק גרעיני - כך מדווח הבוקר בעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, אמר הבכיר בחקירתו בשבי כי אירן האיצה את תכנית העשרת האורניום שלה - וזאת "בשאיפה ליצור פצצת גרעין".

דובר ארגון "ג'ונד אללה", ארגון אופוזיציה אירני המנהל מלחמת חורמה בשלטון האייתולות ואשר נטל אחריות כבר לעשרות פעולות טרור נגד מטרות של הממשל, אמר בראיון לעיתון הלונדוני כי הבכיר האירני נלקח לאחרונה בשבי על ידי פעילי הארגון.

"פגענו בעומק המשטר, הצלחנו לחטוף את אחד מבכירי תכנית הגרעין האירנית - ושמו הוא אמיר חוסיין שיראני, יליד 1971 ונושא תעודת זהות מספר 2428", אמר דובר "ג'ונד אללה", עבד אל-ראוף רירי לעיתון. "אנו מחזיקים בו תחת אבטחה כבדה במקום מסתור בהרי בלושיסטן. השלטונות האירניים, המנסים לשחררו מזה כשבועיים, לא יצליחו לעשות זאת". "ג'ונד אללה" דורש את שחרורו של שיראני "בתמורה לשחרורם של 200 מפעילי הארגון, היושבים בבתי הכלא באירן".

"כבר לא ניתן לרגל אחר תכנית הגרעין שלנו"

המערכות בכור הגרעיני בבושהר (חדשות 2)
"הבכיר האירני פירט בהודאתו בחקירה שמות של חברות אירניות המעורבות בתכנית הגרעין. יש לנו עכשיו שמות ופרטים של אתרי גרעין אירניים עליהם לא נודע בעבר", אמר רירי. "אם אירן לא תיענה לדרישותינו, נפרסם את הודאתו של הבכיר האירני - כך שכל העולם ידע את האמת על תכנית הגרעין האירנית".

בסוף השבוע הודיעה אירן כי עובדים במתקני הגרעין שלה חשפו סודות גרעין והעבירו מידע מודיעיני לגופי ביון במערב. יו"ר הוועדה האירנית לאנרגיה אטומית, עלי אכבר סלאחי, הודה כי המערב אכן מנסה לרגל אחר תכנית הגרעין האירנית, אך לדבריו "הדבר בלתי אפשרי כעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק