צפון אירלנד: הואשמה בניצול מיני בגלל ביסקוויט

הידעתם כי נתינת ביסקוויט מתוק לילד בבית ספר, על ידי אחד מבעלי התפקידים, יכול להיחשב כניסיון לניצול מיני? זה לפחות מה שעבר על פט לברי בשנתיים האחרונות. מי שעובדת כאחראית הקייטרינג בבית הספר בו לומד הילד, נאלצה להיאבק שנתיים כדי לטהר את שמה - ותפוצה

קינוח או פיתוי מיני? עוגיות (רויטרס)

פיתוי מתוק מסוכן: עובדת מזנון בקפיטריה בממלכה המאוחדת בסך הכל רצתה "לפנק" את אחד התלמידים שביקש ממנה ביסקוויט והחליטה לתת לו העוגייה הטעימה, למרות שזו לא הייתה חלק מהתפריט היומי. בבית הספר לא ראו את המחווה בעין יפה והאשימו אותה בניסיון לנצל מינית את הילד.

פט לברי עובדת כבר שנים רבות כאחראית הקייטרינג בבית הספר היסודי בצפון אירלנד. לדבריה, היא תמיד השתדלה להיות נחמדה ואדיבה כלפי התלמידים, אך מעולם לא הואשמה בניסיון לניצול מיני, כפי שקרה לפני שנתיים.

לאחר אותו מקרה, החליטה לברי כאות מחאה שלא להגיע לעבודתה ביום למחרת והיא הגדירה את ההאשמות נגד כ"מחפירות". "עברו עליה שנתיים מהגיהנום", סיפר בעלה של לברי, אוג'ן, ואף הוסיף כי התלמיד הוא קרוב משפחה של השניים.

סוף טוב: לברי תקבל פיצוי כספי

במהלך השנתיים האחרונות נדרשה לברי להשתתף בשלוש פגישות, בתחילה עם מנהלת בית הספר ולאחר מכן גם עם אחראית החינוך במחוז, ולנסות ולהסביר את מעשיה. "היא לא הרגישה שהיא עשתה משהו רע", סיפר אוג'ן.

אחרי שנדרשה להגיע לפגישה רביעית נוספת, כדי להכריע אם תוחזר לעבודה, החליטה לברי להתפטר מתפקידה ולחפש עבודה חדשה.

עם זאת, בסוף השבוע, לאחר קרוב לשנתיים בהן לא עבדה בבית הספר, הודיע טום פרולי, מבקר החינוך בצפון אירלנד, כי לברי תוחזר לעבודתה, תקבל התנצלות ואפילו גם פיצוי כספי. "אנחנו מבינים שהעניין נפתר לשביעות רצונם של אלו שהיו מעורבים במקרה", נמסר בתגובה למקרה מבית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק