צפו: ניתוח שחזור פנים לאריה ים

אריה ים מקליפורניה ניצל זכות טיפול לא שגרתי: בעל החיים נורה לפני מספר חודשים על ידי דייג בנהר סקרמנטו ובמשך חודשים היה בטבע בלי יכולת לצוד לעצמו אוכל. הוא נמצא על ידי מתנדבים שפינו אותו לבית החולים לחיות, שם ביצעו בו הרופאים ניתוח פלסטי ראשון מסוגו כדי להציל את חייו

תקווה חדשה לאריה הים שנורה בפניו: וטרינרים ומנתחים פלסטיים עמלו במשך שעות כדי לתקן את פניו של היונק, כדי שיוכל בשעה טובה לחזור למקומו הטבעי בים.

אריה הים נורה על ידי דייג בנהר סקרמנטו שבארצות הברית, אחר ש"העז" לעלות לתנומה קצרה על המזח. היורה נעצר והואשם בתקיפת בעל חיים, אולם אריה הים נותר עם שני חורים מעל אפו. הוא נותר בסביבתו הטבעית, אך בשל הפגיעה לא הצליח לנשום מתחת למים או לצוד, והחל להשיל קילוגרמים רבים מעל גופו.

מתנדבים שמצאו אותו נדהמו ממצבו הקשה, ופינו אותו לבית החולים ליונקים ימיים שבקליפורניה. בבית החולים האכילו הווטרינרים את היונק במשך שבועות, עד שהיה חזק דיו כדי לעמוד בניתוח. לחדר הניתוח הוזמנו גם רופאים פלסטיים כדי לייעץ כיצד לבצע את ההליך הרפואי המסובך, הראשון מסוגו שנעשה על אריות ים.

"הצלחנו למלא את החורים בפניו בעזרת עור שנלקח ממקומות אחרים בגופו", הסביר ד"ר ביל ואן-בון, הווטרינר שנכח בניתוח. "אנו מקווים שמאוד בקרוב הוא יתאושש ויוכל לשוב לטבע", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק