חילוץ הכורים: מי הראשון שייצא ומי האחרון?

33 כורים ממתינים מתחת לאדמה כבר יותר מחודשיים לחילוץ. בימים הקרובים הם יתבקשו להסתדר בתור ולצאת החוצה. אבל איך מחליטים מי יוצא ראשון ומי יישאר אחרון, לבד, במקום בו מתנהלת אחת הדרמות המרתקות של השנה האחרונה?

משימת חילוץ הכורים בצ'ילה הגיעה היום לישורת האחרונה ורגע לפני שהכורים עולים למסע על קפסולת החילוץ, בצ'ילה שואלים: מי מהכורים יצא ראשון? מי אחרון?

בין המועמדים לצאת ראשונים, בגלל האומץ, אולי בגלל הנפח ואולי בגלל היכולת להתמודד עם בעיות לא צפויות הוא אדיסון פנה - מעריץ גדול של אלוויס ואתלט רחב שנהג לרוץ תשעה ק"מ בכל יום, עד לפני חודשיים - כשהיו לו תשעה ק"מ זמינים.

בעשיריית היוצאים הראשונה יחולצו החולים והפצועים, כמו חוזה אוחדה שסובל מסוכרת וחורחה גאליגויוס שסובל מקוצר נשימה. ברשימה נמצא גם הכורה המבוגר בחבורה - מריו גומז בן ה-63.

בין האחרונים שייצאו יהיה יוני באריוס, האיש שהפך בזמן השהות למגיש העזרה הראשונה. הם מכנים אותו מתחת לאדמה "רופא הבית". עוד אחד מהאחרונים ברשימה, הוא אחד מהיותר קשוחים וחזקים נפשית. מדובר בחוזה הרננדס שגילה את הדת ובכל יום ערך לכורים הלכודים שתי תפילות.

לפי ההערכות האחרון לעזוב את המכרה יהיה לואיס אורסואה, אחראי המשמרת ומנהיגם של 33 הכורים, האיש לו נותנים את הקרדיט על הישרדותם. הוא האיש שהקציב מזון ללכודים במשך 17 הימים בהם לא היה להם קשר עם פני האדמה ואיש לא ידע שהם חיים.

האיש שמחליט על סדר החילוץ ונמצא מעל פני האדמה הוא רופא הצי הצ'יליאני רנאטו נווארו. נווארו אמר לסוכנויות הידיעות: "האחרון עשוי להיות אורסואה, אבל אנחנו עדיים לא בטוחים. הרעיון של 'המפקד הוא האחרון לעזובאת הספינה' עשוי להישמר".

מתכוננים לשלב המסוכן ביותר בחילוץ

חילוץ הכורים בצ'ילה מגיע כאמור לשלב המכריע, שהוא גם המסוכן ביותר. בשעות הצהריים (שעון ישראל) הסתיימו עבודות חפירת המנהרה לחילוץ הכורים. המקדח העצום בו השתמשו סיים עבודתו לחלל בו לכודים 33 הכורים יותר מחודשיים. את פעולות החילוץ אנו מעבירים בשידור חי ורציף בחדשות 2 באינטרנט.

כשהסירנה בישרה את סיום החפירה הראשונית, בני המשפחה וצוותי החילוץ במקום פתחו בצהלות שמחה. 625 מטרים בעומק האדמה, נשברו הסנטימטרים האחרונים של האבן שמפרידה בין הכורים לתעלת החילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חילוץ הכורים בצ'ילה - סיקור מיוחד:

צוות החילוץ הגיע אל הכורים - הכנות להכנסת קפסולת החילוץ

הכורים לנשותיהם: התלבשו סקסי

אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה 

צפו: הקפסולה שתחלץ את הכורים

מקדח חדש יזרז את חילוץ 33 הכורים

אין אוויר? הכורים מצ'ילה מעשנים

משפחות הכורים מאשימות את המנהלים

הכורים הלכודים בצ'ילה שלחו מסר מצולם

33 כורים בצי'לה ממתינים לחילוץ