צוות החילוץ הגיע אל הכורים - הכנות להכנסת קפסולת החילוץ

חילוץ הכורים בצ'ילה הגיע אל השלב המכריע והמסוכן: יותר מחודשיים לאחר שנכלאו 700 מ' מתחת לאדמה, הסתיימו עבודות חפירת פיר החילוץ. המהנדסים חוששים שקפסולת החילוץ תהפוך למלכודת מוות. צפו בשידור החי

חילוץ הכורים בצ'ילה מגיע לשלב המכריע, שהוא גם המסוכן ביותר. בשעות הצהריים (שעון ישראל) הסתיימו עבודות חפירת המנהרה לחילוץ הכורים. המקדח העצום בו השתמשו סיים עבודתו לחלל בו לכודים 33 הכורים יותר מחודשיים. את פעולות החילוץ אנו מעבירים בשידור חי ורציף בחדשות 2 באינטרנט.

כשהסירנה בישרה את סיום החפירה הראשונית, בני המשפחה וצוותי החילוץ במקום פתחו בצהלות שמחה. 625 מטרים בעומק האדמה, נשברו הסנטימטרים האחרונים של האבן שמפרידה בין הכורים לתעלת החילוץ.

התמונות הועברו לכל רחבי העולם מיותר מ-300 עיתונאים וצוותי טלוויזיה שנמצאים במדבר אטאקמה. עכשיו כשדגלי צ'ילה מתנופפים במקום, כוחות החילוץ בוחנים את פיר המנהרה ומנסים להחליט האם ניתן להכניס את קפסולת החילוץ ללא סכנה, או שיש לערוך עבודות נוספות לאורך הפיר לחיזוקו. על פי ההערכות, ראשו של הכורה הראשון יצוץ לפני השטח של מדבר אטאקמה, רק בעוד כמה ימים.

המהנדסים חוששים מתהליך החילוץ. הקפסולה המיוחדת עשויה להפוך למלכודת מוות עבור הכורים והמומחים שהגיעו מהעולם כולו לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים, גם אם מבצע החילוץ יימשך מספר ימים. על פי התכנית , המנוף יוריד את הקפסולה לבדיקות, לוודא שהבור שנקדח בסלע לא יקרוס בתהליך החילוץ.

סיכון נוסף אותו לוקחים בחשבון המהנדסים, הוא פיצוץ תת קרקעי שצריך להתבצע על ידי הכורים עצמם בכדי לאפשר מעבר לקפסולה. "צריך להיזהר, יש לפנות את האזור כדי שגל ההלם לא יפגע באיש", אמר המהנדס האחראי לחילוץ, אנדרה סאוגרט.

במסגרת ההכנות לחילוץ, התבקשו הכורים לערוך תרגילי גמישות ותרגילים אירוביים במטרה למנוע התכווצויות בדרך למעלה. שמונה שעות לפני החילוץ, יחלו הכורים בצום ובצאתם ירכיבו משקפי שמש מיוחדות שיגנו על עיניהם מאור השמש.

בינתיים, מחכים להם במדבר קרובי משפחה וחברים המשתוקקים להתאחד שוב עם אהוביהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חילוץ הכורים בצ'ילה - סיקור מיוחד:

הכורים לנשותיהם: התלבשו סקסי

אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה 

צפו: הקפסולה שתחלץ את הכורים

מקדח חדש יזרז את חילוץ 33 הכורים

אין אוויר? הכורים מצ'ילה מעשנים

משפחות הכורים מאשימות את המנהלים

הכורים הלכודים בצ'ילה שלחו מסר מצולם

33 כורים בצי'לה ממתינים לחילוץ