מתנגדי לוח השנה של פוטין משיבים אש

לאחר לוח השנה של 12 הסטודנטיות שהתפשטו לכבוד יום הולדתו ה-58 של ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין, מגיעה תגובת הנגד: חבריהם של הסטודנטים שיזמו את הלוח המקורי, הוציאו לאור לוח דומה שמדגיש דווקא את חוסר הצדק והגבלת החופש תחת משטרו של פוטין

12 נשים בלבוש מצומצם וסקסי המדברות בשבחו של ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין מול שש נשים בלבוש מלא שדורשות זכויות אדם - מי ינצח בקרב לוחות השנה של רוסיה?

יום לאחר הוצאתו של לוח השנה שבו מופיעות 12 סטודנטיות לעיתונות מהאוניברסיטה היוקרתית במוסקבה, שישה מחבריהם ללימודים החליטו להכות בחזרה עם גרסה משלהם. בניגוד ללוח המקורי שקורא בשבחו של פוטין, הלוח הנגדי מצביע על הרצח ועל הפגיעה בזכויות האדם תחת הנהגתו של פוטין.

אחת מהנערות בלוח החדש מופיעה בבגדים שחורים כשפיה חסום בסרט צהוב לצד הכיתוב "מי הרג את אנה פוליטקובסקיה?". פוליטקובסקיה כזכור הייתה עיתונאית ואחת מהמבקרים החריפים של הקרמלין, שנורתה למוות ביום הולדתו של פוטין לפני ארבע שנים. מתנגדיו של פוטין העלו כבר אז את הקשר בין התנגדותה למהלכיו לבין נסיבות מותה שנותרו בגדר תעלומה.

הסערה החלה אחרי לוח השנה הפרובוקטיבי שיצא לרגל יום הולדתו ה-58 של פוטין תחת הכותרת "ולדימיר ולדימירוביץ ', אנחנו אוהבים אותך! יום הולדת שמח, מר פוטין!". בלוח המקורי מופיעות 12 נשים צעירות וחטובות בהלבשה תחתונה, כשכל אחת מהן מהללת את ראש הממשלה הרוסי. בין הבולטות שבהן הייתה מיס מרץ שלצדה נכתב : "כיבית את השריפות, אבל אני עדיין בוערת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק