האם נאס"א זייפו תמונות מהחלל?

האמת נמצאת אי שם: חובבי חייזרים ומדע בידיוני עוקבים באדיקות אחר פרסום תמונות של סוכנות החלל האמריקנית ומקפידים לבדוק את אמיתותן. סרטון שהועלה ביו טיוב מראה כיצד תמונות שנאס"א פרסם נעזרו ב"משיכות מכחול" של פוטושופ. הגרפיקאית טוענת שנעשה תיקון קוסמטי בלבד, אבל הרשת כבר מוצפת בתיאוריות קונספירציה

לפני ואחרי העיבוד (חדשות 2)

חובבי חייזרים וחוצנים ברחבי העולם כבר מצאו מאות תיאוריות קונספירציה שונות, אך הפעם הם בטוחים שהם תפסו את נאס"א בשקר אמיתי לגבי העובדה שאנחנו לא לבד ביקום.

סרטון שפורסם אתמול ביוטיוב, והספיק ככל הנראה להימחק מאז, הציג תמונה של ירחי שבתאי, "דיון" ו"טיטאן", שצולמה על ידי הלוויין "קאסיני". בסרטון, שהעלה אחד הגולשים, נחשף כיצד ערכו לכאורה אנשי סוכנות החלל בתכנת פוטושופ את התמונה לפני שהעלו אותה לרשת.

בסרטון, הגולש "דומינטור פ.ס.3" הבהיר משמעותית את התמונה כדי להראות את מה שהוא מכנה עצם "ענק" מאחורי הירח הקטן יותר, דיון. בתמונה ניתן לראות "משיכות מכחול" של פוטושופ, שמראות כיצד ההילה הצבעונית של אותו חפץ הושחרה.

הגרפיקאית טוענת: שינוי קוסמטי

"עוד הוכחה ניצחת לשקרים של נאס"א/הממשלה", כתב הגולש. וכמובן, באינטרנט כמו באינטרנט, לא לקח זמן רב עד שה"אמת" יצאה לאור.

הגרפיקאית שעיבדה את התמונה המקורית בשביל נאס"א, אמילי לקדוולה, אמרה לקבוצת מאמיני-חייזרים שהיא עשתה את השינויים בגלל הדרך בה "קאסיני" מצלם תמונות. "קאסיני מצלם תמונות בצבע דרך פילטרים באדום, ירוק וכחול. בזמן שנעשתה הפרדה בין הצבעים, דיון זז. כך שאם הייתי עושה התאמה פשוטה, רק אחד הירחים היה נראה טוב והשני לא".

אבל התשובה הזו לא ממש מספקת את חובבי החייזרים. "תודה על הפידבק וההסבר", כתב אותו גולש, "אבל אני עדיין סקפטי – משום שמישהו היה יכול להורות על שינוי בפוטושופ מסיבותיו שלו".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק