דיווח: ישראלי איים על נוסעי מטוס אוסטרלי

גבר שהשתולל היום בטיסה ממלבורן להונג קונג וצעק "אני עומד להתאבד" ו"אני אהרוג את כולכם", התפלל קודם לכן על פי הדיווחים - בעברית. נוסעת סיפרה שהאיש אמר: "זה ציווי האל, מה שיהיה יהיה, אני עומד לפתוח את הדלת". בסופו של דבר הצוות השתלט עליו והמטוס נחת בשלום

השתולל על הטיסה. ארכיון (רויטרס)

דיילות ודיילי חברת התעופה "קוואנטס" נאלצו לרסן היום אדם, ככל הנראה ישראלי, לאחר שעל פי הדיווחים, הוא איים להרוג את שאר הנוסעים במהלך טיסת לילה ממלבורן, אוסטרליה, להונג קונג.

חברת התעופה אישרה לעיתון ה"סידני מורנינג הראלד" שנוסע "החל להפריע" בשלב מסוים בטיסה מספר QF29, בדרך ממלבורן להונג קונג. דוברת מטעם החברה אמרה שהיא לא יכולה לאשר את הדיווחים, לפיהם האיש התפלל לפני שאיים להתאבד ואמר לשאר הנוסעים: "כולכם תמותו".

נוסעת אוסטרלית בשם הלן סיפרה שאישה אחרת על הטיסה אמרה לה שגבר, שלדבריה התפלל בעברית, פתאום החל לצעוק: "אני הולך להרוג את עצמי, כולכם עומדים למות, זה ציווי האל, מה שיהיה יהיה, אני עומד לפתוח את הדלת".

"הצוות היה נהדר, הבחורים החזיקו אותו והכניעו אותו ואחת מנשות הצוות אזקה אותו", סיפרה הלן. לדבריה, חברת צוות אמרה לה שהאיש "ניסה להוריד את המטוס" ושהוא היה "תוקפני ביותר". לדברי הדיילת, בכל 15 שנותיה כדיילת היא לא נאלצה להשתמש באזיקים במהלך טיסה.

צוות "קוואנטס" מסר את האיש לידי הרשויות בהונג קונג כשהמטוס נחת, כך נמסר מחברת התעופה. עוד נמסר, כי אנשי הצוות מאומנים להתמודד עם מצבים שכאלה. בסופו של דבר, כל 280 הנוסעים ירדו מהמטוס בשלום.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק