חי: הכורים בצ'ילה מתקרבים לחילוץ

100 מטרים בלבד מפרידים כעת בין הכורים למחלציהם, במאמץ האחרון להוציאם מהמכרה אל אור השמש. בסוף השבוע דווח כי החילוץ מתקצר משמעותית ואמור להסתיים עד לסוף החודש. הצטרפו לשידור החי מצ'ילה

33 הצ'יליאנים שלכודים כבר חודשיים בעומק של 700 מטרים מתחת לאדמת מדבר אטאקמה בצ'ילה, קיבלו בסוף השבוע בשורות משמחות: "החילוץ יתבצע בחלק השני של חודש אוקטובר". מהיום, אנו מעבירים כאן בחדשות 2 באינטרנט שידורים חיים מהמכרה בצ'ילה - עד לשחרורם הצפוי של הכורים.

נכון לעכשיו, צוותי החילוץ נמצאים 100 מטרים בלבד מהכורים הלכודים.

בצ'ילה ובעולם כולו ציפו לראות את הכורים רק בחודש נובמבר. תחילה דובר על מפגש מחודש עמם רק בחג המולד שחל בסוף דצמבר, אבל בזכות הטכנולוגיה, או אולי אלו תפילותיו של האפיפיור (או ההתעניינות של הפוליטיקאים שנוסעים מאות קילומטרים רק כדי להצטלם בכניסה לבור), החילוץ יסתיים מוקדם מהצפוי. מלבד הכורים, מדובר בבשורות טובות לא פחות מרגשות עבור המשפחות שממתינות סמוך למכרה כבר שבועות ארוכים, ויכולות להוריד כמה ימים בטבלת הייאוש.

אם הכל יתקדם כצפוי, בבוא היום המיוחל בסוף חודש אוקטובר, יוכלו טיקונה, סאנצ'ז מריו וחבריהם - שהפכו כבר עכשיו לכוכבים בסדר גודל של כוכבי כדורגל - לראות את אור השמש, ולא פחות מכך, להסתנווור מאור הפלאשים של המצלמות ופנסי התאורה בתכניות האירוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק