סוף לגידולים על פניו של מוריס

מצב גנטי נדיר גרם לפניו של מוריס סימפסון לפתח גידולים שרק הלכו ותפחו עם השנים. למרות שהחליט שטוב לו עם עצמו וויתר על הניתוחים, בסוף לא נותרה למוריס ברירה מפני שחייו היו בסכנה. כעת, אחרי הניתוח הסופי, הוא יודע שלעולם לא ייראה כמו כולם - ואין לו שום בעיה עם זה

מוריס סימפסון. נשוי+5 (the sun)

כשמוריס סימפסון מביט במראה, הוא מחייך ואומר: "אני כנראה הגבר הנאה ביותר בעולם". הוא תמיד אמר את זה, אפילו כשהגידולים על פניו היו כה גדולים שהוא בקושי יכול היה לשים את קסדת האופנוע שלו, אפילו אם הוא לא האמין לזה.

מוריס, בן 34, שנולד עם מצב נדיר שגורם לו לפתח גידולים על פניו, עבר סוף סוף ניתוח שהציל את חייו ונתן לו פנים חדשות. למצב הגנטי הייחודי קוראים נוירוברומטוזיס, והוא גורם לרקמת העצב לגדול ולהפוך לגידולים.

כילד, צד ימין של פניו התמלא בגידולים שהסתירו את עינו. לאחר שבעה ניתוחים כואבים, הגידולים המשיכו לצמוח אך מוריס לא נתן למבטים או להערות המרושעות לדכא אותו. "הורי לימדו אותי להיות שמח עם מי שאני", אמר מוריס, שמתגורר בעיר אוגדן, יוטה, ארה"ב.

הגידולים חדרו לתוך הגולגולת

כשהיה בן 15, החליט מוריס לוותר על הניתוחים - ופשוט לחיות. הוא הפך למאמן כדורסל, פיתח קריירה כמנהל מסעדה והפך לדמות פופולרית בקהילה המקומית. הוא אף פגש אישה ולזוג נולדו שני ילדים.

מערכת היחסים לא עבדה, אך הילדים נשארו עם אביהם. בשנת 2000 הכיר מוריס את אשתו השנייה, צ'ריטי. "קצת הייתי בהלם כשראיתי את פניו", סיפרה. "אבל הוא היה כל כך בטוח בעצמו ופלרטטני". לזוג נולדו שלושה ילדים.

אבל מוריס לא יכול היה להמשיך להתעלם מהגידולים. הם גדלו וגדלו. ואז, בינואר השנה, איש עסקים מקומי אנונימי, הציע לשלם אלפי דולרים כדי שמוריס ינותח. הרופאים גילו שחייו של מוריס היו בסכנה. הגידולים היו כה גדולים, שהם חדרו לתוך גולגולתו.

ניתוח שני שעבר מוריס בחודש יוני, הסיר 95% מהעור העודף מפניו ומיקם מחדש את פיו. "מוריס הוא המקרה הקשה ביותר בו טיפלתי", אמר המנתח ד"ר ג'ייסון האנט.

כשהסירו את התחבושות, היו מוריס ומשפחתו הגדולה מאושרים. "לא האמנתי שהם הורידו כל כך הרבה מזה", אמר האב הנרגש. "אני מרגיש נהדר. הפנים שלי לעולם לא ייראו כמו של כולם אבל זה מה שמייחד אותי ועל כך אני שמח".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק