השתמשה בסופר-גלו במקום טיפות עיניים

אמיגרד הולם מארה"ב נאלצת לטפטף סוגים שונים של טיפות עיניים מדי יום בעקבות ניתוח שעברה. באחת הפעמים התבלבלה בין הבקבוקים והזליפה לעיניה סופר-גלו. למרות ששטפה מיד במים, החומר עשה את העבודה והדביק את עיניה. רק בבית החולים הצליחו לשחרר אותה מהדבק

סיוט שלא נראה כמותו: סופשבוע מלא בדאגות עבר על אמיגרד הולם, תושבת פיניקס שעברה ניתוח קטרקט בעיניה בשנה שעברה.

הטיפול שאחרי הניתוח כולל הזלפת טיפות עיניים על בסיס יומי, שעם הזמן הופך ממש לפעולה אוטומטית. באחת הפעמים האוטומטיות הללו, היא ניסתה להגיע למה שחשבה שהיה אחד מששת בקבוקי טיפות העיניים שלה, אבל תחושת הצריבה שהגיעה אחרי שטפטפה את החומר. גרמה לה להבין שמשהו לא כשורה - זה היה סופר-גלו.

"הבקבוקים זהים", היא אמרה לכתב רשת פוקס. "אני כבר לא צעירה אבל לא סנילית, הייתי בטוחה שאלו טיפות", הסבירה אמיגרד שניסתה מיד לשטוף את העיניים. אבל הדבק המפורסם עושה את העבודה שלו היטב ואטם את עיניה הסגורות.

הדבק התקשה והגיע לפנים העין

הרופאים בבית החולים היו מוכרחים לפתוח את עיניה ולשטוף אותן לפני שיגרם נזק נוסף. אמיגרד מספרת: "הם נאלצו לחתוך את חלקי הדבק שהתקשה. הוא הגיע לפנים העין - לא הצלחתי לראות".

אתם עשויים להתבלבל ולחשוב שהטעות של אימגרד היא מקרה מוזר ונדיר בעולם הרפואה, אך זה לחלוטין לא כך. למעשה, התיקים בבתי החולים מציגים עשרות מקרים של מה שמתואר כ"תאונות סופר-גלו" מהשנים האחרונות.

המועצה להגנת הצרכן האמריקנית תברר את המקרה של אימגרד, שמקווה כי המקרה שלה ומקרים אחרים יגרמו ליצרני הדבק לשנות את האריזה, שכנראה גורמת להרבה מאוד תקלות.

"אתה יכול לזהם כך את העיניים, להתעוור, אתה יכול לאבד את העין בגלל משהו כזה. עזרו לנו, עזרו לנו", התחננה אימגרד מיצרניות הדבק בעיניים דלוקות מכאב ובכי, בבקשה שישנו את צורת הבקבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק