האם דונלד טראמפ בדרך לבית הלבן?

איש העסקים המצליח דונלד טראמפ התוודה לאחרונה: "לראשונה בחיי אני חושב לרוץ לנשיאות" והפך לשיחת היום בוושינגטון. לאחר שהסקרים מנבאים לו הצלחה במירוץ לבית הלבן שוקל טראמפ לעזוב את עסקיו לתקופה כדי לרוץ למשרת הנשיא. האם בקרוב יגיד לאובמה: "אתה מפוטר!"?

איש העסקים האמיד דונלד טראמפ נמצא בלב תשומת הלב הציבורית כבר כמה עשורים. אבל כעת תוהים אמריקנים רבים אם טראמפ מתכנן להחליף את חדר הישיבות היוקרתי בחדר הסגלגל בוושינגטון הבירה.

על פי סקר שנערך לאחרונה בניו המפשייר, נשאלו תושבים אם היו מעוניינים שטראמפ ירוץ לנשיאות בשנת 2012. התוצאות היו מעט לא צפויות - מספר רב מהנשאלים טען כי יתמוך בטראמפ אם יתמודד.

המולטי מיליונר האמריקני אישר במהלך שיחת טלפון עם רשת פוקס כי הוא אכן שוקל להיכנס לפוליטיקה. "לראשונה בחיי אני חושב על זה ברצינות", אמר טראמפ והוסיף: "במהלך השנים הרבה מאוד אנשים דיברו איתי, ביקשו ממני וכתבו, אבל אני רואה מה קורה במדינה הזו וזה מעולם לא היה כל כך גרוע. מה שקורה כאן זה ביזיון".

משרת הנשיא תפגע בעסקים?

טראמפ נשמע לאחרונה מעביר ביקורת על יחסי החוץ של ארה"ב, על קביעת מחירי הנפט ועל היחס העודף שמעניקים לכלכלה עולה כמו זו הסינית. "כשרואים מה שקורה מול סין, ניתן לומר שסין מחבלת במדינה הזו כמו שאף אחד לא עשה בעבר".

אך למרות שהוא פוזל לעבר משרה ציבורית, טראמפ יודע שאם יבחר כנשיא ייפגעו הכנסות הענק שלו, והמשרה החדשה תקשה עליו להמשיך ולשלוט בעסקיו. ולמרות זאת, הרגשות פטריוטים אולי יובילו אותו לשנות את דרכיו.

הכלכלה הסינית תעבור אותנו בלי שום בעיה

"תראו , אני אוהב את המדינה שלי, יש לנו אומה נפלאה, אבל לא נפלאה כמו שהייתה - בואו נודה בזה", אמר טראמפ. "לא מכבדים אותנו היום כמו שכיבדו אותנו בעבר, ואם נמשיך כך בעוד 10-12 שנים , סין תעבור אותנו - בקלות".

עמדותיו של טראמפ ידועות לכל אמריקני, והוא ידוע כאחד ממבקריו הגדולים של הנשיא אובמה ושל המפלגה הדמוקרטית. "אני רפובליקני לכן, אם אעשה משהו בעניין - אעשה את זה כרפובליקני", אומר איש העסקים והופך שוב לשיחת היום בוושינגטון.
 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק