צפו: הנסיך הסעודי תוקף את מאהבו

מצלמות אבטחה תיעדו את אחד מבני המלוכה מסעודיה תוקף באלימות קשה את עוזרו. העדות הזו הוצגה במסגרת משפטו של הנסיך סעוד, החשוד ברצח עוזרו בתחילת השנה. בתמונות נראה הנסיך - נכדו של מלך סעודיה – כשהוא תוקף במעלית את העוזר - שנמצא אחר כך מת עם סימני נשיכה על גופו. החשד: הרצח - ממניע הומוסקסואלים

המבוכה בבית המלוכה הסעודי מגיעה לשיאים חדשים בעקבות הצגת עדות מפלילה במיוחד במשפטו של הנסיך המואשם שחנק למוות את עוזרו ומאהבו בבית מלון בלונדון.

הנסיך סעוד עבדולעזיז בן נאצר אל-סעוד בן ה-34, נכדו של פאהד מלך סעודיה, טוען שלא רצח את מי שהיה האיש הכי קרוב אליו - בנדר עבדאללה עבדועזיז, אבל בבית המשפט מתעקשים על ההאשמות אחרי חשיפת תמונות מצלמת האבטחה שצולמו ב-15 בפברואר השנה.

התובע ג'ונתן ליידלאו אמר בבית המשפט כי למרות שהוא מכחיש כעת, הנסיך סעוד הודה ברצח במהלך החקירה. בית המשפט יכריע עכשיו אם מדובר ברצח מתוכנן היטב - או בהריגה שנולדה מתשוקה בלתי נשלטת.

בסעודיה טוענים: הנסיך סעוד בכלל אוהב נשים

לטענת התובע, הקורבן נמצא בחדר בית המלון בו שהה עם הנסיך, כשעל גופו סימני חניקה, מכות ואפילו נשיכות. "על פי הסימנים, לא ניתן לקבוע בוודאות אם זה היה חלק מאקט מיני או רצח בכוונה תחילה", דווח ברשת סקיי הבריטית.

הנסיך סעוד כנראה נהג להכות את חברו לא פעם. הסרטון ממצלמת האבטחה בבית המלון מציג רק דוגמה אחת בה הנסיך שולח אגרופים וחבטות לעבר חברו/מאהבו.

בסעודיה מתקשים להתמודד עם ההאשמות, כשלא ברור מה חמור יותר מבחינתם: החשד לרצח או האופי המיני ההומוסקסואלי של הפרשה כולה. בית המלוכה הסעודי טוען כי הנסיך הוא הטרוסקסואל גמור.

למרות הודעת התובע לפיה "העדויות שהוצגו משכנעות ללא כל צל של ספק שהנסיך הוא הומוסקסואל או בעל נטיות הומוסקסואליות", הסעודים מתעקשים על עמדתם. האם ליחסי המין בין שני הגברים הייתה השפעה על האופן בו הקורבן מצא את מותו? נצטרך לחכות להכרעת בית המשפט כדי לגלות.