סכנה: שימוש במחשב נייד כשהוא על הברכיים עלול לגרום לסרטן העור

לאלו הגולשים שעות ארוכות במחשב הנייד שימו לב: עבודה מרובה על הלפטופ בעת שהוא מונח על הברכיים, עלול לגרום לכוויות קשות בעור ואף לסרטן. רופאים בעולם מודאגים מתסמונת "העור הקלוי" שכבר מצליחה לפגוע בלא מעט צעירים. מומחים לעור מציעים פתרון: שימו מגן חום שיחצוץ בין הגוף למחשב בכדי למזער את הסכנה

סכנה: הנחת הלפטופ על הברכיים מסרטנת (חדשות 2)

אם אתם גולשים כעת עם המחשב הנייד על ברכיכם, תדעו שאתם עומדים בפני סכנה בריאותית לא פשוטה. רופאים בארצות הברית ובשוויץ דיווחו ל"פדיאטריקס", כתב העת הבינלאומי לרפואת ילדים, כי "הלפטופ" המונח על הברכיים בעת הגלישה יכול לגרום לכוויות קשות ואפילו לסרטן העור. הם אפילו העניקו לתופעה שם- "תסמונת העור הקלוי".

כולנו קוראים מיילים, גולשים באתרים, ועובדים שעות על גבי שעות עם המחשב הנייד שלנו כשאנו לא שמים לב לכמות החום הנפלטת ממנו לגוף שלנו. בדיווחים רפואיים התגלה כי הרופאים נתקלים יותר ויותר בבני נוער וצעירים בעלי כתמים חמורים בעור, בעיקר באזור שבו הונח המחשב הנישא. לפני שנים אחדות אף פורסם באותו כתב עת כי החום עלול גם לגרום לפגיעה בייצור תאי הזרע בשק האשכים, אולם אזהרה זו יש לציין, מעולם לא אומתה.

"העור נראה אצלו כמו תבנית של ספוג", דיווחו רופאים מחו"ל שבדקו נער בן 12, שעל ירכו התגלו כתמי עור כהים. מתשאול פשוט התברר כי הנער נהג במשך שעות לשחק במחשב הנישא שלו כשהוא מנוח על ברכיו. "החום שנפלט מהמחשב מגיע לכדי-60 מעלות בערך. זה לא אסתטי ובטח לא מוסיף לבריאות", אמרה אחת הרופאות האמריקניות שטיפלה בסטודנטית למשפטים מוירג'יניה.

בעיתון "מעריב" פורסם כי פרופסור קימברלי סלקיי, מומחית לעור סיפרה במאמר לכתב העת כי "אפקט הנזק לעור דומה בחומרתו לחשיפת יתר לקרני השמש". סלקיי הציעה ביחד עם עמיתיה משוויץ כי עדיף למשתמשים להניח מגן חום שיחצוץ בין המחשב לגוף או להכניס את המחשב לתוך מארז מיוחד כדי למזער את הסכנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק