מחבל הטיימס סקוור - למאסר עולם

כחצי שנה אחרי ניסיון הפיגוע בכיכר הטיימס סקוור בניו יורק, המחבל שתכנן להרוג עשרות בני אדם, פייסל שחזאד, נשלח היום למאסר עולם. בפתח משפטו לפני ארבעה חודשים, הודה המחבל באישומים נגדו , ואיים: גל של פיגועים ישטוף את ארה"ב

פייסל שחזאד, האמריקני ממוצא פקיסטני שניסה לפוצץ מכונית תופת בכיכר הטיימס סקוור בניו יורק בחודש מאי האחרון, נידון על ידי בית המשפט הפדרלי בארצות הברית למאסר עולם.

לפני ארבעה חודשים, בפתח משפטו, הודה שחזאד במעשים המיוחסים לו. המחבל הודה כי קיבל את חומרי הנפץ ואת ההכשרה מהפלג הקיצוני של הטליבאן בפקיסטן. "אני מוכן להודות באשמה גם עוד 100 פעמים", אמר שחזאד לשופט והבטיח שבכוונת הארגון לתקוף את ארה"ב עוד פעמים רבות.

ניסיון פיגוע ענק ביוזמת הטאליבן

יממה לאחר ניסיון הפיגוע פרסם ארגון הטאליבן הודאה שבה הודה: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב, צולם קארי חוסיין מסוד, מבכירי הטאליבן בפקיסטן אומר כי "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארצות הברית".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט, הוסיף.

מסוד מזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארצות הברית. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארצות הברית אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק