נשיא בוליביה בועט היישר באשכים

פוליטיקה וכדורגל מתערבבים השבוע בדרום אמריקה: כוכבי נבחרת החלומות הברזילאית של 1994 רומריו ובבטו הצליחו להכנס לבית התחתון של הקונגרס ונשיא בוליביה שולח ברך מהרשות המבצעת - היישר לאשכיו של יריב פוליטי. צפו בבעיטה הלא נשיאותית

ברך לאשכים זה לא נעים - בטח לא אם הברך היא של נשיא בוליביה. איבו מוראלס התייצב יחד עם בעלי בריתו הפוליטיים ושומרי ראשו למשחק ידידותי מול חברי המפלגה היריבה שבראשה עומד ראש עיריית הבירה - לה פאז.

אחרי חמש דקות של משחק, נבחרת האופוזיציה פגעה בשחקן קואליציה ירוק - על סף הרחבה. הנשיא מוראלס - מספר 10 של הירוקים, לא סמך על הרשות השופטת שעל הדשא. הוא יצא לנקום בעצמו - היישר לאשכיו של ראש העיר.

אחרי האירוע המשחק קיבל אופי קשוח במיוחד. ארבעה שחקנים הורחקו, גם ההגנות כנראה לא עשו את העבודה ותוצאת הסיום עמדה על 4-4, רחוק מאוד מהיתרון הברור של מוראלס בפוליטיקה הבוליביאנית.

ברזיל: הכדורגלנים שהופכים לפוליטיקאים

אצל ברזיל השכנה ממזרח התהליך הפוך: שניים מכוכבי נבחרת הכדורגל המוצלחת מ-1994, הנבחרת שהובילה את ברזיל לאליפות העולם, מככבים גם בזירה הפוליטית.

רומריו, האיש שהבקיע 1,000 שערים זכה לכיסא בבית התחתון, לצידו ממש כמו בנבחרת - בבטו שמבטיח לשמח את ברזיל המדינה ממש כמו ששימח את ברזיל הנבחרת. שני הכדורגלנים כנראה אוהבים משחק קבוצתי - הם בחרו להיות חברים במפלגה הסוציאליסטית.

הקשר הזה שבין פוליטיקה לכדורגל לא ייחודי רק לאמריקה הלטינית. השבוע פיפ"א השעתה את ההתאחדות הניגרית - בגלל שהממשל התערב בזוויות המקצועית של המשחק.

כשרואים את התמונות האלה, אפשר אולי להבין למה התאחדות הכדורגל חוששת כל כך שידם - או יותר נכון ברכם של הפוליטיקאים - תיקח חלק במשחק.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק