"הר הבית בידנו"- הגרסה הלבנונית

הלבנונים מתכוננים לביקורו של נשיא אירן במדינה: אחמדינג'אד צפוי להגיע לאזורנו בשבוע הבא, ולחנוך בכפר מרון א-ראס את פרוקיט "מיני אל-אקצא", דגם מוקטן של מתחם הר הבית בשינוי קטן - מעל מכיפה הזהובה מתנוסס דגל אירן. התושבים בצדו הישראלי של הגבול חוששים שמדובר בעוד כיסוי לבונקר, במקום שכבר גבה חיי חיילים

יחנוך את "מיני אל אקצא" (חדשות 2)

המתנה הלבנונית לאחמדינג'אד: נשיא אירן צפוי לערוך בקרוב ביקור ראשון והיסטורי בלבנון, וההכנות בשכנה הצפונית של ישראל בעיצומן. הלבנונים הקימו את פרויקט "מיני אל-אקצא", גרסה מוקטנת של הדבר האמיתי, כמה מאות מטרים מהגבול עם ישראל.

הפרויקט הגרנדיוזי נבנה בכפר מרון א-ראס, מעוז קרבות במלחמת לבנון השנייה בו איבדו חיילי צה"ל רבים את חייהם. במקום נבנתה כיפת זהב מרהיבה, הזהה לזו שבירושלים. שאר המבנים בהר הבית דומים אף הם לאלו הקיימים במציאות, מלבד פרט קטן - דגל אירן שמונף מעל המתחם כולו.

"לא יאמן שהכסף האיראני מגיע ממש עד לפתח הבית שלנו. זה מדאיג מאוד", אמרו אתמול תושבים במושב אביבים הסמוך לגבול לעיתון "ידיעות אחרונות". "מהניסיון שלנו אנו בטוחים שהמבנה ישמש מוצב קדמי של החיזבאללה במלחמה, אין ספק שמתחתיו מוסתרים היטב בונקרים וקטיושות", הוא הוסיף.

כזכור, הודיע המנהיג האירני כי הוא מתכוון להשליך אבן לעבר ישראל בביקורו הצפוי בשבוע הבא. אולם נראה שישראל אינה היחידה שמוטרדת מהנוכחות האירנית ומקבלת תמיכה מכיוון בלתי צפוי. נשיא סוריה בשאר אסד פנה אל עמיתו האירני וביקש ממנו להימנע מהביקור. "חבל להעצים את המתיחות הקיימת ממילא בין שתי המדינות", אמר אסד הבן. בתוך כך גם התקשורת בביירות מקבלת את הביקור ברגשות מעורבים, ועיתונאים רבים מוחים על הפרובוקציה.