דיווח: חוסלה חולית טרור גרמנית בפקיסטן

גורמי מודיעין בפקיסטן דיווחו כי 5 מחבלים גרמנים חוסלו בתקיפה אמריקנית בגבול פקיסטן-אפגניסטן. הערכה: מדובר בחוליה שתכננה את מתקפת הטרור על אירופה. יפן ושוודיה פרסמו אזהרות מסע ליבשת

האם הוסר איום הטרור הזמני על אירופה? מקורות מודיעיניים בפקיסטן הודיעו הערב כי חמישה חמושים גרמנים נהרגו בתקיפה של הכוחות האמריקניים בגבול פקיסטן-אפגניסטן.

על פי הדיווחים, התקיפה התרחשה באזור שממנו טענו האמריקנים כי חולית הטרור צפויה לצאת לפעילות באירופה. בפקיסטן דווח כי ההרוגים הם פעילי טרור, בעלי אזרחות גרמנית - אך גורמים רשמיים במדינה לא פרסמו פרטים נוספים בכלי התקשורת.

במקביל, הודיעו יפן ושוודיה כי הן מצטרפות לאזהרת המסע לאירופה, שפרסמה ארצות הברית אתמול. עיקר הדגשים שניתנו לנוסעים היו להקפיד על תשומת לב במקומות הומי אדם, ולא לשהות בהם זמן רב. בנוסף, להימנע ככל שניתן מנסיעה בתחבורה ציבורית.

מסגד בגרמניה הקפיץ את כל אירופה

מוקדם יותר דיווחה רשת CNN כי על פי ארגוני מודיעין ברחבי העולם, ממסגד בעיר המבורג יצאה חוליית המחבלים שתכננה לפגוע ביעדים ברחבי אירופה. על פי המידע שהתפרסם היום, חוליות קומנדו של אל-קעידה תיכננו פיגועים מתואמים בחמישה נמלי תעופה בינלאומיים באירופה ובאתרי תיירות בולטים כמו שער ברנדנבורג בברלין ומגדל אייפל בפריז.

ארגוני המודיעין במערב טוענים שנודע להם על המזימה כשאחמד סידקי, אזרח גרמני ממוצא אפגני, נעצר באפגניסטן בחודש יולי ונחקר בבסיס חיל האוויר האמריקני בבגראם. הוא לא הועמד למשפט ומקורות בגרמניה טוענים שהוא משתף פעולה עם החוקרים.

ב-2009, סידקי ועוד עשרה חברים בחוליית הג'יהאד עזבו את המשפחה ואת הבית בהמבורג לטובת פקיסטן ואפגניסטן. סאדיקי אמר לחוקריו שלפחות אחד מחבריו יועד להיות "חייל" - מחבל שאמור לתפעל מתקפת טרור. שאר החברים סייעו בתכנון המתקפות - כולם יצאו, נפגשו ודנו במתקפה באותו המסגד.

המסגד נסגר, מזימת הטרור נמשכת

סידקי מספק בכל יום עוד חלקים בפאזל הטרור. אחותו אמרה לרשת CNN שהיא הופתעה מההאשמות נגדו ושעד כמה שהיא ומשפחתה ידעו, הוא יצא יחד עם רעייתו לבנות לעצמו חיים חדשים באפגניסטן.

על פי המידע, כל חברי החוליה שהקפיצה את כל אירופה מגיעים ממסגד "טאיבה" בהמבורג. ב-1990, אותו המסגד, שכונה אז "אל-קודס" ("ירושלים"), היה המקום שבו פעל ראש החוליה שביצעה את פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר 2001, מוחמד אטא.

החבורה שנפגשה במהלך השנים האחרונות במסגד טאיבה כללה פעילי טרור קיצוניים, אזרחים גרמנים ממדינות במזרח התיכון, אפגניסטן ופקיסטן. עכשיו המסגד סגור, אבל הקיצונים, כאמור, כבר יצאו למחנות האימונים - אימוני הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק