זהו המסגד שהקפיץ את כל אירופה

ארגוני המודיעין באירופה מצאו את החוליה המקשרת בין האיום הנוכחי על בירות היבשת לבין פיגועי ה-11 בספטמבר 2001 - מסגד בעיר הגרמנית המבורג. מתכנן הפיגוע במגדלי התאומים פעל באותו מסגד בו פעל גם המחבל שנתפס ומסר מידע על מזימת הטרור העכשווית

קבוצת לוחמי ג'יהאד מהעיר הגרמנית המבורג היא המרכז שממנו יצאו מזימות ארגון אל-קעידה לפגוע באזרחים ברחבי אירופה: כך טוענים היום ארגוני מודיעין ברחבי העולם, לאחר ניתוח ההתרעות שפרסם משרד החוץ האמריקני. כתב רשת CNN יצא למסגד שממנו יצאה החבורה, אותו המסגד שהוציא את הקבוצה שביצעה את הפיגועים במגדלי התאומים במנהטן ב-11 בספטמבר.

על פי המידע שהתפרסם היום, חוליות קומנדו של אנשי ג'יהאד תיכננו פיגועים מתואמים בחמישה נמלי תעופה בינלאומיים באירופה ובאתרי תיירות בולטים כמו שער ברנדנבורג בברלין ומגדל אייפל בפריז.

ארגוני המודיעין במערב טוענים שנודע להם על המזימה כשאחמד סידקי, אזרח גרמני ממוצא אפגני, נעצר באפגניסטן בחודש יולי ונחקר בבסיס חיל האוויר האמריקני בבגראם. הוא לא הועמד למשפט ומקורות בגרמניה טוענים שהוא משתף פעולה עם החוקרים.

ב-2009, סידקי ועוד עשרה חברים בחוליית הג'יהאד עזבו את המשפחה ואת הבית בהמבורג לטובת פקיסטן ואפגניסטן. סאדיקי אמר לחוקריו שלפחות אחד מחבריו יועד להיות "חייל" - מחבל שאמור לתפעל מתקפת טרור. שאר החברים סייעו בתכנון המתקפות - כולם יצאו, נפגשו ודנו במתקפה באותו המסגד.

המסגד נסגר, מזימת הטרור נמשכת

סידקי מספק בכל יום עוד חלקים בפאזל הטרור. אחותו אמרה לרשת CNN שהיא הופתעה מההאשמות נגדו ושעד כמה שהיא ומשפחתה ידעו, הוא יצא יחד עם רעייתו לבנות לעצמו חיים חדשים באפגניסטן.

על פי המידע, כל חברי החוליה שהקפיצה את כל אירופה מגיעים ממסגד "טאיבה" בהמבורג. ב-1990, אותו המסגד, שכונה אז "אל-קודס" ("ירושלים"), היה המקום שבו פעל ראש החוליה שביצעה את פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר 2001, מוחמד אטא.

החבורה שנפגשה במהלך השנים האחרונות במסגד טאיבה כללה פעילי טרור קיצוניים, אזרחים גרמנים ממדינות במזרח התיכון, אפגניסטן ופקיסטן. עכשיו המסגד סגור, אבל הקיצונים, כאמור, כבר יצאו למחנות האימונים - אימוני הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק