אור בקצה המנהרה של הכורים בצ'ילה

בשורות טובות לכורים בצ'ילה: חילוץ הכורים הלכודים יתבצע עוד החודש, אמר ראש הצוות הטכני שחופר בעומק של 700 מטרים בשלושה מרכזים שונים כדי להגיע לטיקונה, סאנצ'ז וחבריהם שנמצאים כבר חודשיים - מתחת לאדמת מדבר אטאקמה

33 הצ'יליאנים שלכודים כבר חודשיים בעומק של 700 מטרים מתחת לאדמת מדבר אטאקמה בצ'ילה, קיבלו אמש בשורות משמחות: "החילוץ יתבצע בחלק השני של חודש אוקטובר". לדברי אנדרי סאוגרט, ראש הצוות הטכני שמפקח על החילוץ מדובר ב"שינוי קטן בגלל השיפור שהשגנו בתכנית השלישית".  תכנית ב' תמשיך לטענתו באותו קצב שבו עבדה עד עכשיו.

בצ'ילה ובעולם כולו ציפו לראות את הכורים, רק בחודש נובמבר. תחילה דובר על מפגש מחודש עמם רק בחג המולד שחל בסוף דצמבר, אבל בזכות הטכנולוגיה, או אולי אלו תפילותיו של האפיפיור (או ההתעניינות של הפוליטיקאים שנוסעים מאות קילומטרים רק כדי להצטלם בכניסה לבור), החילוץ יסתיים מוקדם מהצפוי. מלבד הכורים, מדובר בבשורות טובות לא פחות מרגשות עבור המשפחות שממתינות סמוך למכרה כבר שבועות ארוכים, ויכולות להוריד כמה ימים בטבלת הייאוש.

אם הכל יתקדם כצפוי, בבוא היום המיוחל בסוף חודש אוקטובר, יוכלו טיקונה, סאנצ'ז מריו וחבריהם - שהפכו כבר עכשיו לכוכבים בסדר גודל של כוכבי כדורגל - לראות את אור השמש, ולא פחות מכך, להסתנווור מאור הפלאשים של המצלמות ופנסי התאורה בתכניות האירוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק