לוהט ברשת: הכי קרוב ללבה שאפשר

צמד הרפתקנים מניו זילנד יצאו לאי בדרום האוקיאנוס השקט כדי לצלם את עצמם על רקע הלבה המבעבעת בלוע הר געש מקרוב, מקרוב מאוד. התמונות הלוהטות הפכו מיד ללהיט אינטרנטי לאחר שהמטפס הנועז מנופף למצלמה מעל הלבה הרותחת. צפו בתמונות המרהיבות

במשך עשר שנים התכונן המטפס חובב הסיכונים ונטול הפחד ג'ף מקלי למסע להר הגעש הבוער בניו זילנד. הוא הצטייד בחליפה חסינת אש, בכבלים עמידים לחום, אך לא פחות מזה - במצלמה שתתעד את האירוע המרהיב - ויצא למשימה כשהוא נחוש להתקרב אל הלבה הרותחת.

המטפס האמיץ דרו בריסטול נרתם למשימה וירד עם מקלי ללוע הר הגעש עד למרחק שבו הלבה מבעבעת במרחק זעום של כמאה מטרים מתחתיו. נפילה קטנה, חוסר זהירות לרגע, חבל לא מפסיק חזק - ובריסטול היה משנה צורה - לאפר.

כשהוא מכוסה בחליפת כסופה חסינת אש, ירד בריסטול בעזרת חבלים עמידים לחום דרך הסלעים המותכים לכיוון אגם האש שנמצא באי אמברים, הממוקם בארכיפלג של 82 איים סמוך לאוסטרליה. בעומק של מאות מטרים, במקום בו אין חמצן והגופרית ממלאת את האוויר - בריסטול הפנה את מבטו לעבר המלצה ונופף בהתרגשות.

המקומיים מאמינים שזו נקודת המעבר לעולם הבא

הר הגעש הפעיל בדרום האוקיאנוס השקט, מוגדר כמועד להתפרצות כמעט בכל רגע נתון. בניגוד להמלצת הרשויות שלא להתקרב לאזור, בריסטול ומקלי, פשוט החליטו לקחת סיכון, והתוצאה המדהימה לפניכם.

מקלי, שהחקר את האי בעשור האחרון, מספר שתושבי האיים מאמינים שלוע ההר היא לא פחות מנקודת מעבר לעולם הבא - טענה שקשה להתווכח איתה כשרואים את התמונות של הלבה המתפרצת. באופן צפוי הסרטון הפך לדבר החם ברשת והוא מוגדר באתר טיוב כתמונות הוולקניות הטובות ביותר.

מקלי, תושב ניו זילנד בן 44, מתרכז בעבודתו בהרים וולקנים סביב העולם. הוא צילם את ההרים בפיג'י , באינדונזיה, באיסלנד, ביפן, באיטליה ובעוד הרים מועדים לפורענות. למרות ניסיונו העשיר גם הוא טוען שכזו התפרצות הוא עוד לא קלט בעדשת המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק