בקרוב בקולנוע: ספינת המרמרה תככב

הסרט הטורקי המגולל את אירועי המשט יחל להצטלם בקרוב והלוקיישן כבר נקבע – ספינת המרמרה המקורית שהביאה למשבר בין ישראל לטורקיה תשמש לצילומים. עלילת הסרט מתארת את הסוכן הטורקי במשימתו לחסל את המפקד היהודי שמעוניין להרוג ילדים בעזה ולירות בנוסעי המשט

לאחר שהוחרמה על ידי ישראל והוחזרה רק בראשית חודש אוגוסט - הספינה שעליה התרחשו העימותים שהביאו למשבר היחסים החמור בין ישראל לטורקיה תשוב בקרוב לפעילות. הסרט טורקי "עמק הזאבים - פלסטין" שעל צילומיו דיווחנו בעבר, ישתמש במרמרה כלוקיישן מרכזי לצילומי הסרט.

צילומי הסרט יחלו ממש בקרוב והפרומו שלו כבר מוקרן בבתי הקולנוע בעולם הערבי. כוכב הסרט יהיה סוכן טורקי שנשלח למשימת חייו: להרוג את מפקד צה"ל "משה בן אליעזר", מי שתכנן את הפשיטה על המרמרה. "משה מחריב כפרים, הורג ילדים ומשליך לכלא כל מי שמנסה לעזור לטורקים", נאמר בפרומו.

על המרמרה תצולם סצינת "שחזור" של ההשתלטות על המרמרה, כמובן כזו שעומדת בניגוד לסרטוני התיעוד שפורסמו. לפי הפרסומים, בסצינת השחזור ייראו חיילים יורדים לספינה ממסוקים ונוהגים באלימות כלפי נוסעי הספינה בזמן תפילת הבוקר השקטה שלהם.

ליוצרי הסרט היסטוריה של התבטאויות אנטי-ישראליות ואנטישמיות. מדובר באותם אנשים שהיו אחראים לסדרת הטלוויזיה "עמק הזאבים". הסדרה, שזכתה לאחוזי רייטינג גבוהים, הואשמה בהצגת מסרים אנטישמים והובילה בין השאר לזימונו של השגריר הטורקי לפגישה המשפילה עם סגן שר החוץ דני איילון.

"הצופים ייראו איך צה"ל פשט על הספינה בדיוק כשהנוסעים התפללו את תפילת הבוקר שלהם", אמר דובר ארגון ה-IHH שארגן את המשט. "נצלם את הרגע בו החיילים הישראליים מגיחים מתוך המסוק, משתלשלים אל הספינה ומתחילים לירות במתפללים", הוסיף הדובר לתאר את המציאות כפי שהוא טוען שהתרחשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק