פייסבוק כובשת גם את המסך הגדול

למורת רוחו של מייסד הפייסבוק, הסרט הביקורתי המבוסס על חייו התמקם בסוף השבוע הראשון להקרנתו בראש טבלת שוברי הקופות בארצות הברית. עד כה גרף הסרט לא פחות מ-23 מיליון דולר, והוא צפוי על פי התחזיות להכניס לכיסם של יוצריו כ-100 מיליון דולר רק מההקרנות ברחבי המדינה

לאחר שהשתלט על האינטרנט כובש מייסד פייסבוק פסגה נוספת: הסרט המבוסס על סיפור חייו של מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג הפך טיפס לראש טבלת ההכנסות בסוף השבוע הראשון להקרנתו בארצות הברית.

הסרט השנוי במחלוקת, המציג את צוקרברג באור שלילי במיוחד, הכניס במהלך סוף השבוע האחרון לא פחות מ-23 מיליון דולר. על פי הערכות צפוי הסרט בבימויו של דיוויד פינצ'ר להניב הכנסות בסך 100 מיליון דולר, רק בארצות הברית.

רק לפני כחודשיים יצא צוקרברג בהכרזה שיתרום לא פחות מ-100 מיליון דולר למערכת החינוך בניו-ג'רזי, ארצות הברית. מייסד פייסבוק הודיע על התרומה הנדיבה במהלך ראיון בתכניתה של אופרה וינפרי. לדבריו מספר מניות של פייסבוק יועברו לקרן ויימכרו, והכסף שייכנס ייתרם ישירות למערכת החינוך במדינה.

צוקרברג חשף בתכנית כי תכנן בהתחלה לבצע את התרומה באופן אנונימי, כדי שהציבור לא יחשוב שמטרת התרומה היא לאזן את דמותו בסרט, זאת בתשובה לביקורת סביב הסיבות לתרומה הנדיבה שהעניק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק