גרמניה סוגרת חוב ממלחמת העולם

כמה זמן לוקח לשלם חוב בגובה 96 אלף טונות זהב? לגרמניה זה לקח 92 שנים. לאחר סיום מלחמת העולם הראשונה הטילו המעצמות המנצחות תשלום פיצויים עצום בגודלו על גרמניה. היטלר הפסיק את התשלום והיום, לאחר מלחמת עולם נוספת, חומה שנפלה ואיחוד מחדש - גרמניה של מרקל משאירה את הפרק הזה מאחוריה

מלחמת עולם - שולם (AP)

לא נשארים חייבים: 92 שנים לאחר שהובסה על ידי כוחות בעלות הברית, מסיימת היום גרמניה לשלם את חובותיה בעבור מלחמת העולם הראשונה. יום היסטורי עבור העם הגרמני שמעוניין להשאיר גם את הפרק הזה מאחוריו.

המידע הראשוני הגיע באמצעות "חברי המערכת" של חדשות 2 בפייסבוק

החוב הכבד, בגובה 96 אלף טונות זהב, הוטל על גרמניה בהסכמי ורסאי. מיד בתום המלחמה התכנסו בעלות הברית: בריטניה, צרפת, ארצות הברית ומדינות נוספות כדי להחליט כיצד להעניש את גרמניה. הם הטילו עליה סכום דמיוני כמעט, והתעלמו מההשלכות החמורות על הידרדרות הכלכלה במדינה.

היסטוריונים רבים טוענים כי המצב הכלכלי הקשה היה הסיבה לעליית המפלגה הנאצית ופרוץ מלחמת העולם השנייה שקרתה מספר שנים מאוחר יותר. אזרחי גרמניה כינו את הסכמי החוב "חרפת ורסאי".

הסכום העצום נגבה עבור הנזקים שהסבה מלחמת העולם השנייה למדינות הברית. אדולף היטלר סירב להמשיך את "החרפה", וב-1931 הפסיקה גרמניה להעביר את התשלומים. רק לאחר מלחמת העולם השנייה, בשנת 1953, המשיכה המדינה בתשלום החוב ושהגיע היום לסיומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק