כך ייראה "מסגד הגראונד זירו" במנהטן

מרכזי ספורט, אולמות לדיוני תרבות, מסעדות ושום דבר שמזכיר איסלם - כך ייראה "המרכז המוסלמי" שיוקם בלב מנהטן, שני בלוקים מהמקום בו עמדו מגדלי התאומים. בנייתו של המרכז, שייקרא "פארק 51", תתחיל בתוך שנתיים לפחות

כך ייראה "פארק 51" (אתר המרכז המוסלמי)

מסגד - או סוג של קאנטרי קלאב? רישומי תכניות המרכז המוסלמי השנוי במחלוקת שיוקם במרכז מנהטן, מתפרסמים היום ומציגים עיצוב ייחודי עם מראה עתידי ומודרני, שהדבר האחרון שהוא מזכיר זה מרכז מוסלמי או מסגד.

המרכז המוסלמי מעורר סערה גדולה בחודשים האחרונים בארה"ב, מאז שיוזמיו קיבלו אישור להקימו - שני בלוקים בלבד מהמקום בו עמדו מגדלי התאומים בלב הרובע הכלכלי של העיר.

מתכנני המרכז, שוויתר על השם "מרכז קורדובה" וקיבל את השם "פארק 51" - שמה של הכתובת בה הוא נמצא, יצרו מעין כוורת עם מראה אבסטרקטי שמשאיר מקום רב לדיונים ולימודים עכשוויים ולאו דווקא לתפילות או עבודת האלוהים.

מרכז קוסמופוליטי - לא מרכז מוסלמי

באתר האינטרנט של המרכז העתידי נכתב שאלו רק תכניות ראשוניות ולא השרטוטים הסופיים של המרכז. מודגש שם שהמרכז יעוצב בניסיון לעודד שיח קוסמופוליטי, יהיה חלל שבו ניתן ליהנות מדיונים בשלל שפות וגם יעמוד מול הטענות נגד יזמי המרכז, לפיהן מדובר ב"קן לגיוס טרור מוסלמי". שאריף אל גמאל, מקדם הפרויקט, אמר לסוכנות הידיעות AP שהבנייה באתר תחל בתוך שנתיים עד שלוש.

החלק הגדול של הבניין, ארבע מ-16 הקומות, יוקדש למתקני ספורט, חדרי כושר ובריכות שחייה. ארבע קומות נוספות יהיו למרכז משחקים ולגני ילדים. בשאר הקומות יהיו מסעדות, בית ספר מוסלמי לבישול, סטודיו לאומנים, חלל לתערוכות ואולם לאירועים תרבותיים. על פי פרסומים קודמים, באחד האולמות יוקם גם מסגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק