מכרו אוכל ברמדאן - ונידונו למלקות

בית משפט באינדונזיה גזר עונש חמור במיוחד על 2 נשים שהורשעו במכירת אורז מבושל בשעות הצהריים במהלך חודש הרמדאן, בו נוהגים המוסלמים לצום מבוקר ועד ליל: הצלפה במקל אל מול קהל המאמינים המשולהב. מפקד משטרת הדת המקומית: "חוקי השריעה אוסרים על מכירת מזון בשעות הצום"

גזר הדין: מלקות בפומבי (חדשות 2)

קשה להאמין שזה עדיין קורה במאה ה-21, אולם בית משפט באינדונזיה גזר על שתי נשים עונש חמור של מלקות בפומבי. הסיבה: השתיים מכרו מזון במהלך חודש הרמדאן, בו נוהגים המוסלמים לצום.

מורני עמריס, בת 27, ספגה שלוש מלקות ואילו רוקיה עבדאללה, בת 22, קיבלה שתי מלקות, כל זאת אל מול קהל של כמה מאות צופים סמוך למסגד בעיר ג'נטו באינדונזיה. השתיים נמצאו אשמות בהפרת החוק המוסלמי (ה"שריעה"), על ידי מכירת אורז בדוכן בשעות הצהריים במהלך צום הרמדאן. בחודש הקדוש למוסלמים נוהגים המאמינים לצום מזריחת החמה ועד שקיעתה.

לדברי מרזוקי עבדאללה, מפקד משטרת הדת המקומית, הדוכן היה בבעלותה של עמריס ואילו חברתה רק עבדה במכירת האורז. "שתי הנשים הורשעו במכירת אורז מבושל בדוכן באמצע היום במהלך הרמדאן. חוקי השריעה אוסרים על מכירת מזון בשעות הצום".

"מי שלא ממלא אחר חוקי הדת במהלך הרמדאן", הוסיף מפקד המשטרה, "עונשו יהיה שנה בכלא, או קנס בסך כ-340 דולרים, או עד 6 מלקות בפומבי".