ארה"ב תזהיר: אל תסעו לאירופה

האם איומי הטרור ירחיקו תיירים מאירופה? על פי דיווחים שמתפרסמים היום בסוכנויות הידיעות, צפויה מחלקת המדינה האמריקנית להודיע על אזהרת מסע חמורה לאירופה. היעדים עצמם עדיין לא ידועים, אך אם אכן תוכרז אזהרת המסע, תהיינה לה השלכות כבדות על התיירות

שוטרים באייפל, השבוע (רויטרס)

מחלקת המדינה בארה"ב עשויה להכריז מחר על אזהרת מסע חמורה לאירופה, וזאת על רקע המצב הביטחוני ביבשת השכנה והאיומים שהושמעו לאחרונה מצד ארגון הטרור אל קאעידה - כך מדווחות הערב סוכנויות הידיעות.

עם זאת, צפויה ההחלטה הסופית על אזהרת המסע ועל היעדים להתקבל רק מחר. אם אכן יבחרו בארה"ב להזהיר את האזרחים במדינה, לא תחול האזהרה על כל היבשת, אלא על אתרים תיירותיים מרכזיים, כמו למשל מגדל האייפל בפריז שפונה פעמיים במהלך השבועות האחרונים מחשש לפיגוע טרור.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית סירב להגיב על הדברים, אך אמר כי ממשלו של אובמה ממשיך לעקוב אחר האיומים שמושמעים על ידי אנשי אל-קאעידה, ומתכוון לעשות הכל כדי להגן על האזרחים האמריקנים.

ההשלכות של אזהרת מסע מארה"ב לאירופה הן רבות. על פי נתונים רשמיים, מאות אלפי תיירים אמריקנים נמצאים בכל יום נתון באירופה, ולכן עשויה אזהרת המסע לפגוע בחלק מהאתרים התיירותיים המרכזיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק