מאות אלפי רכבי BMW נקראו למוסכים בעולם

חברת המכוניות העולמית הכריזה היום על "ריקול" בשל תקלה שהתגלתה במערכת הבלמים בחלק מסדרת הרכבים שלה. לעת עתה נקראו למוסך כ-200,000 רכבים בארה"ב ועוד כ-26,000 בקנדה, אך בחברה מזהירים שלא מן הנמנע כי יגיע המספר גם ל-350,000 רכבים בסך הכל

מאות אלפי רכבים נקראו למוסכים. BMW (חדשות 2)

יצרנית הרכב BMW הכריזה היום על "ריקול" של כ-200,000 מכוניות בארצות הברית ועוד כ-26,000 בבריטניה בגלל בעיות שהתגלו במערכת הבלמים. בשעה זו, עדיין לא ידוע אם הדגמים שבהם התגלו הבעיות נמכרים גם בישראל.

בבריטניה כולל ה"ריקול" את רכבי החברה מסדרה 5, 6 ו-7, משנת הייצור 2002 ועד 2010. כמו כן, נכללים ב"ריקול" גם אלפי רכבי "רולס רויס" שיוצרו החל משנת 2003. בסך הכל אומרים בחברה כי ייתכן שייאלצו להחזיר למוסכים קרוב ל-350,000 רכבים בסך הכל בכל העולם.

"מדובר בבעיה גלובלית בתפעול וככל הנראה גם במדינות נוספות ייקראו נהגי הרכבים למוסכים", אמר דובר החברה. עם זאת, ביקש הדובר להרגיע וטען כי לא צפויה סכנה מידית לנהגים. "מדובר בבעיה ללא סכנה. עד עכשיו לא קיבלנו דיווחים על תאונות או על פצועים כתוצאה מהתקלה", הוסיף.

מחברת יחסי הציבור "רן רהב תקשורת" המייצגת בישראל את BMW נמסר בתגובה: "נכון לעכשיו אין לנו כל מידע לגבי 'ריקול' שרלוונטי לישראל".

תקלה דומה התגלתה גם בחודש מאי

בימים אלו החלו בחברת BMW לשלוח את המכתבים לבעלי הרכבים ולקרוא להם להתייצב במוסכים. "עם זאת, גם מי שלא קיבל מכתב ויש לו את אחד הרכבים שהוזכרו באזהרה, מתבקש להגיע למוסך בהקדם", אמר דובר החברה.

בחודש מאי האחרון הודיעה החברה על "ריקול" של כ-122,000 אופנועים ברחבי העולם בגלל בעיה דומה במערכת הבלמים. כתוצאה מכך, סבלה מניית החברה מירידות בבורסה, ולא מן הנמנע שזה יקרה גם הפעם.

בפעם הקודמת נגרמה התקלה בגלל נזילה שהתגלתה במערכת הבלמים והייתה עלולה להוציא אותם מכלל שימוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק