מהומות באקוודור: אזהרה לישראלים

משרד החוץ ממליץ לישראלים השוהים באקוודור להישאר בבתיהם מחשש לפגיעה. הממשל הכריז על מצב חירום עקב המהומות הקשות שפרצו בשעות בערב: מאות שוטרים השתלטו על שדה התעופה במדינה במחאה על הפגיעה בתנאיהם הסוציאלים. לדברי הנשיא, ההמון הזועם תקף אותו בעת שניסה לדבר עם המפגינים והוא נזקק לטיפול רפואי

אקוודור בוערת: מאות שוטרים וחיילים המתנגדים לחוק חדש הצפוי לפגוע בשכרם יצאו להפגין ברחובות הבירה קיטו והשתלטו על נמל התעופה. הממשל הכריז על מצב חירום. ממשרד החוץ מסר כי לא ידוע על ישראלים הנמצאים במצוקה במדינה שנמצאת במרכז אמריקה, והוציא אזהרת מסע למקום.

על פי הדיווחים, כוחות הביטחון המתנגדים לקיצוץ בבונוסים שלהם, תועדו כשהם חוסמים גשרים וצירים מרכזיים לבירה ומבעירים צמיגים. כ-150 שוטרים השתלטו על נמל התעופה בקיטו וגרמו לסגירתו. ראש העיר, אוגוסטו באררה, הודיע כי כל הטיסות מנמל התעופה בעיר בוטלו. לפי שעה, הודיעו המפגינים כי אין בכוונתם לנסות ולהפיל את הממשל.

נשיא אקוודור, רפאל קוראה, הותקף על ידי כוחות הביטחון במדינתו ונזקק לדבריו טיפול רפואי. כשהופיע בפני המפגינים הבהיר שאין בכוונתו להתקפל: "אם אתם רוצים להפסיק את תפקידכם, אם אתם רוצים להותיר אזרחים חזרי הגנה, אם אתם רוצים לבגוד בדרכה של המשטרה, עשו זאת, אבל הממשלה תעשה מה שהיא חייבת להיעשות". בסיום דבריו הוא הותקף על ידי שוטרים בגז מדמיע.

מאוחר יותר השמיע דברי פרידה מחדרו בבית החולים בבירה. "הם מנסים להיכנס לחדרי בבית החולים - אבל תשכחו מזה אני לא אוותר", אמר הנשיא קוריאה בראיון טלפוני לתקשורת המקומית והוסיף. "אם משהו יקרה לי, זכרו את אהבתי האינסופית למדינה ולאזרחיה. ברצוני למסור למשפחתי את אהבתי אליהם. אוהב אותם בכל מקום שאהיה בו"

בעקבות המהומות, פרסם משרד החוץ בירושלים אזהרה בה הוא קורא לישראלים לא להגיע לאזור אם אינם חייבים, וממליץ לישראלים השוהים שם להימנע מלצאת מבתיהם. בנוסף ממליץ המשרד לישראלים המתכננים להגיע למדינה - לבטל את נסיעתם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק