צפו: כך היה נראה פיגוע בטיימס סקוור

מה היה קורה אם פייסל שחזד היה מצליח לבצע את תכניתו לפיגוע במרכז ה"טיימס סקוור"? עם השאלה הזאת בדיוק ניסו מומחים של ה-FBI להתמודד בהדמיה שנערכה בחודש יוני האחרון ורק היום שוחררה לפרסום. בקטע הווידאו ניתן לראות כי נזק כבד היה יכול להיגרם, עם עשרות הרוגים

 

ארבעה חודשים אחרי שבדרך נס נמנע ניסיון הפיגוע ב"טיימס סקוור" במרכז ניו יורק, מפרסמת היום סוכנות ה-FBI האמריקנית וידאו ובו נערכת הדמיה של הנזקים האפשריים שהפיצוץ היה יכול לגרום להם.

בכוונת הגורמים המשפטיים בארגון להשתמש בהדמיה בהמשך משפטו של המחבל פייסל שחזד, הנאשם בניסיון הפיגוע. "אם שחזד היה מצליח להוציא לפועל את הפיצוץ, היו נהרגים עשרות בני אדם", אמר בכיר בארגון. "בנוסף היה נגרם נזק פשוט אדיר", הוסיף הבכיר.

ההדמיה, שנראית כאילו היא לקוחה מסרט הוליוודי, הוכנה לפני כשלושה חודשים, ממש בסמוך למעצרו של שחזד, אך רק כעת שוחררה לפרסום. תנאי הפיצוץ היו דומים מאוד לאלו שעמדו בפני שחזד בניו יורק - מכונית ניסן משנת הייצור 1993, 12 ק"ג של חומרי נפץ ושני מיכלים של דלק.

התביעה: שחזד תכנן פיגוע נוסף

באמצעות צילום מזוויות שונות, חושף התיעוד של ה-FBI כי הפיצוץ היה יכול להיות מאוד גדול, כשבאזור עמוס במיוחד הוא יכול לגרום להמון הרוגים. בכך, למעשה, מתחזקת הסברה שנס גדול נמנע בזכות מעצרו המוקדם של האמריקני ממוצא פקיסטני.

בדיון בעניינו של שחזד שנערך היום בבית המשפט הפדרלי בארה"ב, טענה התביעה כי המחבל הודה בחקירתו כי תכנן לבצע פיגוע נוסף, לאחר שיצליח לפוצץ את ה"טיימס סקוור". הפיגוע היה אמור להתרחש שבועיים לאחר מכן, במקום מרכזי אחר בניו יורק.

גזר דינו של שחזד אמור להינתן בשבוע הבא. ברשויות התביעה כבר התבטאו בפומבי בעבר שבכוונתם לבקש להטיל עליו מאסר עולם, ללא מתן אפשרות לחנינה.