חיי תינוקת ניצלו בזכות שקית לסנדוויצ'ים

רופאים בבית חולים בבריטניה הצליחו להציל את חייה של פגה שנולדה במשקל 396 גרם בלבד - בדרך מקורית במיוחד. מכיוון שבמקום לא היה ציוד מתאים לטפל בתינוקת כל כך זעירה הם השתמשו בשקית סנדוויצים מהקפיטריה כדי לשמור על חום גופה

התינוקת עם השקית שהצילה את חייה (telegraph)

כאשר נולדה לקסי לייסי, אמרו הרופאים להוריה כי הסיכוי שתשרוד הוא רק 10%. אבל התינוקת הקטנטנה מבריטניה, שהגיחה לאוויר העולם 14 שבועות מוקדם מהצפוי, ניצחה את הסטטיסטיקה לא מעט בזכות התושייה של הצוות הרפואי.

לקסי נולדה ביוני האחרון במשקל של 396 גרם בלבד וניצלה לאחר שהרופאים השתמשו בשקית לסנדוויצ'ים כדי לחמם את גופה הזעיר. צ'לסי, אמה בת ה-17 של התינוקת, הובהלה לבית החולים בשבוע ה-26 להיריונה בשל כאבים חזקים והתכווצויות. תחילה התכוונו הרופאים להעבירה למוסד אחר כיוון שהציוד במקום מתאים לתינוקות שנולדו רק החל מהשבוע ה-28, אך אז התברר - אין מספיק זמן.

הרופאים יילדו את צ'לסי וחיפשו מעטפת בידוד קטנה ביותר עבור הזאטוטה. הפתרון שנמצא: שקית פלסטיק באורך 15 ס"מ מהקפיטריה. "מדהים לשוב שזה מה שהציל את חייה", מתקשה האם הצעירה להאמין.

השקית עשתה את שלה ומצבה של לקסי הלך והשתפר. לאחר שלושה ימים בטיפול נמרץ היא הועברה לבית חולים אחר ו-11 שבועות מאוחר יותר שוחררה לביתה. "אנשים שרואים אותה עכשיו המומים כשאני מספרת להם כמה קטנה היא הייתה", מציינת צ'לסי באושר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק