שומרי הראש של הספורטאים: קופים

נראה שכל מה שיכול להשתבש במשחקי "אולימפיאדת האימפריה הבריטית" שנערכים בימים אלה בניו-דלהי, הודו - משתבש. זה החל בגשר שהתמוטט, המשיך בנחש קוברה במגורי הספורטאים והאיום החדש הוא קופי ה"רזוס" הקטנים שמהווים מטרד של ממש. המארגנים מצאו פתרון והביאו קופים גדולים יותר שיסלקו אותם

הקופים שומרי הראש ("סאן")

ספורטאי משחקי ה"קומון-וולת'", אולימפיאדת האימפריה הבריטית בה משתתפות 54 מדינות האימפריה לשעבר, מותקפים בימים אלה בהודו על ידי להקות קופי בר מסוג "רזוס". הקופים פורצים לבניינים וגונבים כל מה שבא ליד.

מארגני התחרות, שמתקיימת בניו-דלהי, מנסים להילחם בתופעת ה"רזוס". הם שכרו צוות מיוחד של 40 קופי "לנגור" גדולים, שירדפו אחרי בני-דודיהם הקטנים במאמץ לשמור על מגורי הספורטאים.

בכיר במשחקים אמר לתקשורת המקומית כי "הם יבריחו את הקופים הקטנים יותר, שהם ממש מטרד ומאוד הרסניים".

לא רק קופים: גם מכשפי-נחשים ובוקרים

צוות של 50 "מכשפי נחשים" מסורתיים נשכרו אף הם, לאחר שאחד האתלטים מצא נחש קוברה חי בחדרו. "זה נעשה לביטחונם של החיים בכפר האתלטים", אמר לאליט בהנוט, אחד ממארגני התחרות.

המארגנים גילו לעיתון ה"סאן" הבריטי כי הם שכרו גם צוות חירום של בוקרים, מפני שהם מצפים להפגנה של חקלאים שאיימו לשחרר מאות פרות ושוורים בתוך תחומי העיר הגדולה. "כל זה נעשה כדי להפוך את העיר לחופשייה ממטרדים במהלך המשחקים", הוסיף בהנוט.

המשחקים ייפתחו ביום ראשון הקרוב ובינתיים, כך נראה, הם אפופי תקלות ואסונות. גשר באחד האצטדיונים הגדולים בעיר קרס וכפר הספורטאים הוכרז כ"לא ראוי למגורים". ספורטאים רבים פרשו מהאירוע המסורתי - ש"מותקף" גם על ידי איומי טרור, הצפות גשמי מונסון, מחלות והאשמות באשר לבנייה חובבנית.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק