אחרי החתולה: היפופוטם ורוד בקניה

אחרי שראינו חתולה ורודה משוטטת בבריטניה, היפופוטם ורוד מסעיר כעת את חובבי הטבע. שני צלמים בריטים הצליחו ללכוד במצלמותיהם תמונות נדירות של ההיפופוטם הוורדרד בספארי מאסי מארה שבקניה. "הוא היה ביישן ומיהר להתחבא", סיפר אחד האחים

ההיפופוטם הוורוד - תופעה נדירה (חדשות 2)

ורוד זה האפור החדש: שני אחים, צלמי טבע בריטים, הצליחו ללכוד בעדשותיהם היפופוטם ורוד צעיר משתכשך להנאתו בנהר בספארי "מאסי מארה" שבקניה. בדיקה מעמיקה יותר העלתה שהוולד הצעיר פשו סובל ממחסור בפיגמנטים.

וויל ומאט בורארד יצאו למסע צילום של חיות הפרא ביבשת השחורה. הם לא העלו בדעתם שיצליחו להנציח את התופעה הנדירה. "המדריך שלנו סיפר ששמע פעם על קיומו היפופוטם ורוד, אך לא ידע היכן הוא חי ומעולם לא ראה אותו לפני כן", סיפר וויל בן ה-26.

"לאחר בוקר די משעמם, עצרנו בגדת נהר המארה בכדי לאכול ארוחת בוקר", סיפר וויל. "פתאום הבחנו בהיפופוטם הוורוד מגיח מהמים ומיד עזבנו את הכל". האחים רצו לעבר הגדה ונעצרו מטרים ספורים מההיפופוטם כדי לא להפחיד אותו.

ההיפופוטם הוורוד הסמיק מרוב ביישנות

"הוא היה צעיר וביישן וכל הזמן נשאר בקרבת אימא שלו. מיד כשהבחין בנו, הוא מיהר להתחבא מאחורי אימו ולצלול למעמקי הנהר", סיפרו האחים. "היה בור ששאר ההיפופוטמים בנהר התייחסו אל חבריהם כשווה להם, ולא נידו אותו", הוסיפו האחים.
רק כשחזרו לבריטניה, הבינו האחים עד כמה נדיר המחזה אותו ראו. השניים גילו כי בעבר אומנם נראו קומץ של היפופוטמים שכאלה, אך מעולם לא בספארי המאסי מארה . בדיקה מעמיקה יותר גילתה כי צבעו הוורוד של ההיפופוטם הצעיר הוא תוצאה של חוסר בפיגמנטים, אך הוא איננו לבקן מפני שיש על עורו נקודות ועיניו כהות.

החתולה הורודה הסעירה את בריטניה

נטשה גרגורי, צעירה בריטית בת 22, צבעה את החתולה שלה בוורוד - כך פרסם עיתון "הסאן" הבריטי. אנשי העיתון איתרו את נטשה לאחר שבריטניה סערה בעקבות הפרסום על חתולה צבועה בוורוד נמצאה משוטטת בגן ציבורי.

החתולה הועברה אז לצער בעלי חיים המקומי, ו"מצוד" נפתח אחר בעליה. נטשה, אם לשניים, אמרה שהיא קיבלה את הרעיון לצבוע את החתולה, שעונה לשם "אוי! קיטי", מתכנית טלוויזיה אמריקנית שראתה על צביעת מזון.

"זה הצבע האהוב עליי, אני אוהבת אותו. צבעתי את השיער שלי בוורוד ואני אוהבת בגדים ורודים", אמרה. "הפיכת אוי! קיטי לוורוד נראתה כמו רעיון טוב. תמיד רציתי חיה ורודה - קצת כמו השיער שלי".

נטשה, מהעיר סווינדון, ווילטשייר, אמרה שהחתול היה שייך לאחותה ליסה, וגם היא, מסתבר, צבעה אותו. "החתולה לא נראתה מודאגת וזה היה יפה לה. בחיים לא אפגע בבעל חיים. זה רק צבע מאכל. בחיים לא אשים צבע שיער על חיה". אל תנסו את זה בבית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק