בפעם השנייה בשבועיים: התרעה על פצצה במגדל אייפל

כוחות משטרה בפריז פינו בשעות הערב את מגדל אייפל ואת הפארק שסביבו בשל התרעה על פצצה שהוטמנה במקום. "שלחנו צוותים מיוחדים לבדוק את האזור", ציינו גורמים במשטרה הצרפתית. מדובר בפעם הרביעית בתוך שבועיים בלבד בה עולה הכוננות בבירה הצרפתית בשל חשש מאיומי טרור

בפעם השנייה בתוך שבועיים: מגדל אייפל, הסמל התיירותי המובהק ביותר בבירת צרפת, פונה בעקבות התרעה על פצצה שהוטמנה במקום.

דובר משטרת פריז סירב למסור פרטים נוספים על ההתרעה, אולם ציין כי מגדל אייפל וגם הפארק התיירותי שסביבו פונו מאדם. כוחות הביטחון הצרפתיים נמצאים במקום בכוחות גדולים וסורקים את האזור.

גם אתמול הועלתה הכוננות בבירת צרפת מחשש לפעילות טרור. סוכנויות הידיעות דיווחו כי בשל התרעה על פצצה פונתה בצהריים תחנת הרכבת סיינט לזאר בפריז. "שלחנו צוותים מיוחדים לבדוק את המקום והמבנים", ציין דובר המשטרה והוסיף כי הכוחות נוקטים במשנה זהירות. בשבוע האחרון התריעו גורמי ביטחון במדינה מפני איומי טרור וחשש שמחבלים ינסו לבצע פיגוע התאבדות במטרו.

ביום שני הקודם דיווחה רשת RTL כי שירותי הביון הוזהרו מפני כוונת מחבלת מתאבדת להתפוצץ בבירה. "האיום מפני פעולת טרור מוחשי", הבהיר שר הפנים הצרפתי ברייס הורטפו בשיחה עם עיתונאים. עם זאת, סירב הורטפו להתייחס לאופי נקיטת האמצעים הביטחוניים של כוחות המשטרה בפריז, וכיצד מבוצעת ההיערכות להתגוננות מפני פעולת הטרור.

איומים עם טון של "אל-קעידה"

לפני כשבועיים הועלתה הכוננות הביטחונית בבירה הצרפתית, ואף מגדל אייפל פונה בעקבות דיווח שהתקבל על פצצה שהונחה באטרקציה התיירותית. לבסוף התברר כי אין אמת מאחורי ההודעה, והאתר נפתח כעבור זמן קצר לביקור ההמונים.

בצרפת מעריכים כי האיומים בפעולות טרור בתקופה האחרונה, נובעים מההחלטה שהתקבלה בפרלמנט הצרפתי, האוסר על הנשים המוסלמיות לשוטט ברחובות עם כיסויי ראש. שני עובדים צרפתיים בניגריה נחטפו בשבוע שעבר על ידי ארגון המזוהה עם "אל-קעידה", וארגונים נוספים איימו בפעולות טרור ברחבי המדינה, בעקבות ההחלטה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק