הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר אושפז בבית החולים

נשיא ארצות הברית לשעבר אושפז בבית החולים באוהיו לאחר שחש בכאבי בטן, זמן קצר לאחר שנחת בשדה התעופה במדינה. מבית החולים נמסר כי מצבו טוב. עדי ראייה בבית החולים סיפרו שקרטר הגיע בליווי מיוחד של אנשי אבטחה שפינו את חדר המיון

נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר. צילום ארכיון (רויטרס)

נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר נלקח לבית החולים זמן קצר לאחר נחיתתו בשדה התעופה 'קליבלנד הופקינס' שבאוהיו. כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו שאמבולנס הבהיל את קרטר למרכז הרפואי בקליבלנד בליווי אנשי השירות החשאי ומשטרת אוהיו.

עדי ראייה ששהו בחדר המיון באותה עת דיווחו לכתבים המקומיים כי הצוות הרפואי פינה אותם מהמקום לקראת הגעתו של קרטר למקום. הסיבה לדבריהם הייתה "הגעתו של הנשיא לשעבר לחדר המיון".

הסיבה לאשפוזו של קרטר היא כאבי בטן עזים אך מבית החולים נמסר כי מצבו טוב. 'קרטר בן ה-85 הגיע לביקור במדינה לרגל צאת ספרו החדש "יומן הבית הלבן", אך לדברי המארגנים הוא לא הספיק להגיע למפגש.

ג'ימי קרטר הוא הנשיא ה-39 של ארצות הברית (1977 - 1981) וחתן פרס נובל לשלום לשנת 2002. בשנת 1978 נחתמו ביוזמתו של קרטר הסכמי קמפ-דייוויד שסללו את הדרך לחתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים במרץ 1979. הסכמי המסגרת לשלום במזרח התיכון, נחתמו על ידי נשיא ארצות הברית ג'ימי קרטר, נשיא מצרים אנואר סאדאת וראש ממשלת ישראל מנחם בגין בתום שיחות שלום ישירות בין ישראל למצרים. בשנים האחרונות המשיך קרטר בפעילותו במזרח התיכון ואף נפגש עם נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק