צפו: נוסע במטוס צילם את רגעי האימה בנחיתת החירום

לראות ולשקשק: שני נוסעים בטיסת דלתא מג'ורג'יה לניו יורק לא לקחו ברצינות את האיסור על השימוש בטלפונים ניידים באוויר - ותיעדו את נחיתת החירום שביצע המטוס שלהם, מבפנים. ניתן לראות את הניצוצות עפים מהמטוס כשהוא נפגש עם הקרקע, ברקע הדיילת צועקת: "ראשים למטה! להישאר למטה!"

אם אי פעם טסתם, ודאי תהיתם ולא לרגע אחד, איך תגיבו במצב חירום - ובאופן ספיציפי, כיצד הפחד מהתרסקות ישפיע עליכם. הנוסעים בטיסת דלתא 4951 מספקים עכשיו סרטון וידאו שמראה בדיוק את התרחיש הדרמטי הזה.

שני נוסעים שטסו מאטלנטה לווייט פליינס, ניו יורק, השתמשו בטלפונים הניידים שלהם בליל יום שבת, שעון ארה"ב, כדי להקליט את נחיתת החירום שביצע המטוס עליו היו בשדה התעופה JFK בניו יורק. חלק מציוד הנחיתה של המטוס התקלקל ונתקע ולכן הטייס לא יכול היה לבצע נחיתה תקינה.

"התכוננו לפגיעה", נשמע קול מבשר רעות, מודיע באינטרקום. ניתן לשמוע גם את אחת הדיילות צועקת את הוראות הבטיחות שוב ושוב: "ראשים למטה! להישאר למטה! ראשים למטה! להישאר למטה!". בסרטון ניתן לראות ניצוצות שנוצרים ככל הנראה ממפגש בין גוף המטוס לבין הקרקע.

"64 נפשות על המטוס"

הנוסעים שצילמו את הסרטון, צ'ייס בנזבנרג ואלסנדרו אלברו, אמרו לרשת סי.אן.אן כי לפני ההודעה הרשמית על נחיתת חירום, הם היו מבולבלים ולא הבינו מדוע המטוס חג במעגלים מעל שדה התעופה אבל לא נוחת.

"הקפנו את נמל התעופה ווסטצ'סטר בערך 20 דקות והתבדחנו אחד עם השני, 'אני לא בטוח שהוא יודע איפה מסלול הנחיתה', ואז שמענו את ההודעה ברמקול", אמר אלברו.

הטייס הודיע למגדל הפיקוח שעל המטוס ישנן "64 נפשות" והסביר שהוא וטייס המשנה שלו ניסו כל מה שהם יודעים כדי לתקן את התקלה הטכנית, ולא נותרה ברירה.

"אנחנו מכריזים על מצב חירום"

"כיסינו את כל הרשימות ושוחחנו עם הצוות הטכני ועם שדה התעופה, אנחנו לא מורידים לתקן את מנגנון הנחיתה", אמר הטייס ברשת הקשר. לאחר מכן הוא ביקש רשות לנחות בג'יי.אף.קיי והוסיף, "ואם זה לא ברור לחלוטין, אנו רק רוצים לוודא, אנחנו מכריזים על מצב חירום".

למזלם של כל המעורבים, הטייס הנחית את המטוס במיומנות וכל הנוסעים ירדו ממנו בבטחה. כשהמטוס נפגש לא ממש בעדינות על הקרקע, הנוסעים התפרצו בקריאות עידוד ומחיאות כפיים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק