אחמדינג'אד השאיר צחנה בניו יורק

ביקורו של הנשיא האירני בניו יורק הותיר אחריו תחושה לא נעימה, לא רק בגלל ההאשמות בנושא הפיגועים ב-2001 ולא רק ההאשמות נגד הציונים, אלא גם העובדה שלא החליף חולצה שישה ימים, וצחנת האוכל המיוחד שהביאו לו ממסעדה פרסית. העיתונות האמריקנית מספרת על ביקור עם ריח רע

זה היה שבוע מוזר במיוחד אפילו למנהיג האירני ההזוי. מחמוד אחמדינג'אד בילה שישה לילות בניו יורק. אולי המילה "בילה" לא בדיוק מתאימה כאן - הוא שהה בניו יורק, הטריד את הסובבים ובעיקר הסריח את המלון והתעלם מחוקי האסתטיקה המערביים.

על פי דיווחים בארה"ב, הוא נפגש עם לואיס פאראחן הקיצוני, הספיק להתנגח עם אחיות אמריקניות שלא מצאו חן בעיניו וגילה, על פי האנשים שבאו איתו במגע, סימני פרנויה.

ביום שלישי נפגש אחמדינג'אד עם חברי מפלגת "הפנתרים השחורים החדשים" ועם העומד בראשה - פראחאן. השניים ישבו לארוחה במלון וורוויק שברחוב 54 מערב. על פי הדיווח בניו יורק הפגישה שנערכה באחד מחדרי המלון הייתה נעימה - שני המנהיגים הקיצונים החליפו בניהם דעות על הדברים הפסולים בעולמנו.

הכתבים בניו יורק שאלו את המשלחת האירנית "האם הנשיא איבד את המזוודה שלו?", שאלה שהתעוררה אחרי שהוא נראה בכל ימי הביקור שלו - עם אותה חולצה ואותה החליפה - שישה ימים ברציפות. "לא יכול להיות שהוא לא הזיע קצת במהלך הנאומים ששיגר מעל בימת עצרת האו"ם" הם אומרים היום.

מתנגח עם תושבי התפוח הגדול

ביום חמישי בערב הגיעה משלחת סודנית למלון בו שהה האירני, "הילטון מנהטן" שברחוב 42 מזרח. הם נועדו יחדיו בלובי המלון, שם למרבה צערן ישבו גם שתי נשים בשנות ה-40 לחייהן, הן הזמינו משקאות והמתינו בשקט עד שעינו של הנשיא קלטה אחת מהן. שמונה אנשי ביטחון אירנים זועמים שליוו את אחמדינג'אד מיד הקיפו את האישה ודרשו שתעזוב את המקום, היא סירבה.

אנשי המלון ניסו להרגיע את המהומה אבל לפתע האישה פרצה בצעקות לעבר אנשי הביטחון: "סיממתם את אחותי - אתם רוצחים". למעשה, הפרנויה שלטה במלון ההילטון במהלך כל הביקור של הנשיא האירני, מה-18 בחודש, אז המשלחת האירנית תפסה שש קומות במלון - 90 חדרים, 20 מהם לאנשי הביטחון.

אחמדינג'אד בעצמו היה זהיר מאוד - הוא התעקש שזכוכית עמידה לכדורים תקיף את חלונות החדר בו הוא שהה. הוא מיעט לעבור דרך האזורים הפומביים בשטח המלון, האזורים בהם עבר במהלך כניסות ויציאות מהאו"ם כוסו באוהלים לבנים שבודדו אותו מהציבור ובמיוחד מהמפגינים הרבים שליוו אותו לכל מקום אליו הלך. אחמדינג'אד לא נראה אף לא פעם אחת הולך ברחובות ניו יורק.

הנשיא האירני לא קיבל ארוחות משירות החדרים של המלון. ארוחות מיוחדת הוכנו עבורו במסעדה פרסית בניו יורק, צלחות שעברו את פיהם של עוזריו ומאבטחיו הגישו לו מזון מיוחד שכלל דיאטה של שיפודי קבב, כבש ואורז מתובל. אחד מעובדי המלון העיד באזני אנשי הניו יורק פוסט שארוחותיו של הנשיא "גרמו לכל המלון להסריח כמו הגהנום" זה ודאי לא הוסיף לניחוח חולצתו של אחמדינג'אד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק